Wronieckie podsumowanie Turnieju Asów

Trzecie zawody z cyklu Grand Prix Polski w kręglarstwie rozegrano w Tomaszowie Mazowieckim, w dniach 23-24 lutego 2013 r. Tegoroczny Turniej Asów na starcie zgromadził 20 zawodniczek i 36 zawodników – frekwencja nie była więc oszałamiająca, a wyniki naszych klubowiczów?

Do Tomaszowa tradycyjnie wybrała się liczna ekipa z Wronek. Eliminacje w wykonaniu naszych graczy były raczej udane. Z trójki kobiet sztuka awansu do 12-stki finałowej nie udała się, dość niespodziewanie, Beacie Śmiglak, która zagrała zaledwie 499 i zajęła 14 miejsce. W czołówce po eliminacjach była Marta Woźniak (540), ale finał w jej wykonaniu nieco słabszy (516) i szanse na podium uciekły. Ostatecznie jednak dobra 6 pozycja dla Marty, co przełożyło się również na nagrodę finansową. Sylwia Machniewska zagrała dość równo (523+530) i uplasowała się tuż za koleżanką klubową, na 7 miejscu. Turniej wygrała Kinga Konopa (zaledwie o jeden kręgiel przed Dorotą Orłowską).

W męskim gronie do 18-osobowego finału wprowadziliśmy (aż?) 4 zawodników. Piątym mógł być Mateusz Borowski, ale mała niedokładność przy ostatnim rozbiciu i 529 kręgli dało miejsce tuż za finałem. 27 miejsce dla Krzysztofa Sawali (517), 29 dla Leszka Kowalskiego (514), 33 był Michał Pajor (494). Finał dla Macieja Kląskały (i dobra pozycja do ataku na podium), Leszka Dopierały, Filipa Brzóski i Tomka Pajora. Poranny blok nie był szczęśliwy dla Tomka, którego wynik 499 dał 17 lokatę. Filip Brzóska uzyskał 529 kręgli, co przy 534 z elimin. dało miejsce 14. W drugim męskim bloku najlepszy wynik uzyskał Leszek Dopierała (548). Jak się później okazało pozwoliło to Leszkowi awansować aż na 6 – nagradzaną, pozycję. A mogło być jeszcze wyżej, gdyby nie dwie dziury do ostatniego układu. Leszek okazał się najlepszym z wronczan. W ostatnim bloku finału Maciej Kląskała nie mógł odnaleźć skuteczności i powtarzalności z eliminacji i ukończył grę z zaledwie 504 kręglami. Łącznie 1062 i jeden punkt oraz jedno miejsce za Filipem – 15 pozycja. Turniej bezapelacyjnie wygrywa Leszek Torka (1166). „Leon” jest również liderem cyklu GPP. Co ciekawe ex aequo na 15 miejscu mamy trzech zawodników Dziewiątki-Amica Wronki. Filip Brzóska, Maciej Kląskała i Leszek Dopierała zgromadzili po 155 punktów w trzech turniejach. Kolejne zmagania GPP już wkrótce we Wronkach na Pucharze Rzemiosła.