Na zakończenie ferii zimowych w czwartek 23 lutego 2012r. rozegrany został na kręgielni we Wronkach Otwarty Turniej Kręglarski dla dzieci i młodzieży „Ferie w Mieście i Gminie Wronki 2012” nie będących zawodnikami K.K. Dziewiątka Wronki. Turniej był podsumowaniem dwutygodniowych treningów w ramach cyklu imprez Ferie w Mieście i Gminie Wronki. Do współzawodnictwa indywidualnego przystąpiła 37 osobowa grupa młodych utalentowanych sportowców, którzy reprezentowali następujące szkoły: SP nr 1 im. J. Korczaka, SP nr 2 im. K. Makuszyńskiego, Gimnazjum im. Z. Herberta, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. we Wronkach oraz Zespół Szkół im. W. Witosa w Biezdrowie.
Archiwum autora: admin
I Mecz Młodzieżowy – Wronki kontra Tarnowo Podgórne
Informujemy, że w najbliższą sobotę 25.02.2012 od godziny 9.45 na kręgielni we Wronkach będzie można oglądnąć ciekawy mecz kręglarski między reprezentacją Wronek (zawodnicy naszego klubu) oraz reprezentacją Tarnowa Podgórnego (zawodnicy dwóch tarnowskich klubów: OSiR Vector oraz Alfa Vector).
Mecz zostanie rozegrany w składach 15 osobowych: 5 dzieci, 5 młodziczek i 5 młodzików.
Jest to pierwsze tego typu spotkanie. Miejmy nadzieję, że się sprawdzi i na stałe zagości w kręglarskim kalendarzu – choć już dziś działacze zapowiedzieli rewanż w Tarnowie Podgórnym.
Zapraszamy
Walne Zebranie Sprawozdawcze
Zaproszenie na mecz Superligi Mężczyzn
Porażka na zakończenie fazy meczowej…
Porażką 7:1 w Lesznie zakończyły nasze Panie fazę meczową rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorek. Niestety nasza drużyna nie poradziła sobie na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno, której pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania ale już na pewno zajmie pierwsze miejsce w tabeli po pierwszej rundzie.
W pierwszym bloku wyraźnie przegrała Karolina Matuszewska a Marta Woźniak dość pechowo – jednym kręglem. W drugim bloku znów zdecydowanie przegrała Agata Banaszak a obok Marta Duszyńska mimo najlepszego rezultatu w drużynie uległa swojej rywalce. Blok trzeci przyniósł nam jeden punkt po wygranym pojedynku Natalii Skrzypczak ale w tym samym czasie swoją potyczkę przegrywa Sylwia Machniewska.
Nasza drużyna na miejscu drugim (8 punktów) z jednym punktem przewagi nad trzecią Alfą-Vector Tarnowo Podgórne. W kolejnej fazie turniejowej te trzy drużyny oraz Tucholanka Tuchola spotkają się na trzech turniejach. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w Tarnowie Podgórnym w weekend 25-26.02. Kolejny we Wronkach a ostatni w Lesznie. W tych turniejach każda z czterech drużyn będzie rywalizowała o 4 punkty za zwycięstwo oraz odpowiednio 3, 2 i 1 punkt za kolejne miejsca.
O wynikach oczywiście będziemy informować na naszej stronie.
Wronieccy kręglarze w karnawałowym klimacie…
Wronieccy kręglarze spotkali się 28.01. na karnawałowej imprezie zorganizowanej przez Zarząd klubu „Dziewiątka”. To była dość spontanicznie zorganizowana impreza a na zaproszenie zareagowały 22 osoby.
W kameralnym klimacie, w rytmach muzyki serwowanej przez DJ Borka, kręglarze miło spędzili wieczór. Było dobre jedzonko, była dobra muzyka, tańce, dużo dobrego humoru a również można było zaprezentować swoje walory wokalne – uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w serii utworów (głównie polskich) w karaoke. Tym razem nie było konkursu ale któż wie może następnym razem…
Za rok ta impreza zagości w kalendarzu kreglarskim znacznie wcześniej i liczymy wówczas na większą frekwencję…
Teraz wracamy na ligowe podwórko. W dniu jutrzejszym kobieca drużyna superligowa rozgrywa kluczowe spotkanie w Lesznie a drużyna męska wyjeżdża już dziś do Brzeska by w niedzielne przedpołudnie zmierzyć się z tamtejszym Sokołem.
I liga w drodze do medali…
Nasze dwie drużyny rozegrały swoje turnieje w drugiej rundzie rozgrywek I ligi drużyn 4-osobowych PZK. We Wronkach toczył się turniej grupy E, w której gra I drużyna wronieckiej „Dziewiątki” i jest to grupa rywalizująca o miejsca 1-8. Druga drużyna wroniecka w II fazie rozgrywek rywalizuje w grupie G i jest to walka o miejsca 9-16.
Przypomnijmy, że przynależność do grup jest zależna od zajętych miejsc w pierwszej fazie rozgrywek I ligi. W fazie drugiej w każdej grupie są rozgrywane dwa turnieje, które decydują o tym kto zagra w turniejach finałowych.




