Młodzieżowa potyczka – Wronki kontra Tarnowo Podgórne

Trener z Tarnowa Podgórnego – Marek Torka i Prezes Klubu 9 Wronki – Maciej Kląskała jakiś czas temu wpadli na pomysł organizacji meczu młodzieżowego, aby zintegrować młodzież z dwóch klubów poprzez sportową rywalizację.

I Młodzieżowy Mecz pomiędzy Wronkami i Tarnowem Podgórnym został zaplanowany i rozegrany w minioną sobotę. Z uwagi na to, że grupa zawodników i zawodniczek z Tarnowa Podgórnego nie jest zbyt liczna, zdecydowano że kadra meczowa będzie liczyła 15 osób w każdej drużynie i stanowić ona będzie 5 dzieci, 5 młodziczek i 5 młodzików.

Ze względu na to, że dzień wcześniej kadra wroniecka wróciła z turnieju w Pleszewie, szansę gry w meczu otrzymali zawodnicy i zawodniczki z mniejszym stażem.

Równo o godzinie 10.00 sędzia zawodów – Maciej Kląskała – wyprowadził w rytmie muzyki obie reprezentacje z trenerami na czele. Drużynę gości poprowadził Marek Torka a drużynę gospodarzy Piotr Rybarczyk. Dla najmłodszych zawodników i zawodniczek był to na pewno dość przejmujący moment i wyzwolił w nich wielką wolę zwycięstwa. Uczestnicy wymienili się gadżetami przygotowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Wronki oraz Urząd Gminy Tarnowo Podgórne.

Pierwsze bloki to rywalizacja dzieci, czyli zawodników i zawodniczek do lat 12. W tej kategorii lepsi okazali się gospodarze a najlepszy wynik zanotował Jakub Kląskała – 337 z drużyny wronieckiej.

Kolejne bloki to równoległa rywalizacja wśród młodziczek i młodzików. Młodzicy z Wronek również okazali się lepsi od swoich kolegów z Tarnowa Podgórnego ale indywidualnie najlepiej punktował Maciej Kozłowski – 481 z drużyny tarnowskiej.

Młodziczki z Wronek, grające bez kilku swoich liderek, okazały się zdecydowanie słabsze co spowodowało, że sumując wszystkie wyniki (z wszystkich kategorii) drużyna z Tarnowa Podgórnego okazała się lepsza o 11 kręgli. Wśród młodziczek najlepiej punktowała tarnowianka – Weronika Torka – 507.

Uroczyste zakończenie meczu to oficjalne ogłoszenie wyniku oraz uhonorowanie najlepszych graczy indywidualnych. Zwycięzcy otrzymali gadżety związane z Gminą Tarnowa Podgórnego oraz gadżety związane z tegorocznym Euro 2012.

Fajnie zorganizowana całodzienna impreza, dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i uśmiechy młodych kręglarzy zmotywowały organizatorów do rewanżu. Umówiony został termin 12 maja 2012, tym razem mecz oczywiście odbędzie się w Tarnowie Podgórnym.

Wyniki meczu Wronki – Tarnowo [PDF]