Zaproszenie do kibicowania…

W najbliższą sobotę na kręgielni we Wronkach szykuje się porawdziwy hit…

Drużyna miejscowej „Dziewiątki” podejmuje aktualnego Mistrza Polski – Alfę Vector Tarnowo Podgórne, która tytuł najlepszej drużyny w kraju broniła cztery razy z rzędu.

Trzy punkty z Tarnowa Podgórnego

W dniu 06.01.2012r. drużyna Dziewiątki Wronki rozegrała mecz z 7 kolejki Superligi Kobiet. Zawodniczki z Wronek wyjechały na mecz do Tarnowa Podgórnego. Ponieważ jest to już runda rewanżowa, trwa walka o punkty bonusowe za dwumecz, które w znacznym stopniu mogą decydować o końcowym układzie w tabeli. Po przegranej w I rundzie 3:5 o bonus miało być trudno, ale ważne było zdobycie kompletu punktów. Gospodynie „Alfa-Vector OSiR Tarnowo Podgórne” stawiły opór, ale końcowe słowo należało do „Dziewiątki” Wronki. Drużyna z Wronek wygrała z ekipą z Tarnowa Podgórnego 6:2; w torach 15,5:8,5, przy stosunku kręgli (3297:3234) i zainkasowała 3 punkty.

Czytaj dalej

Młodzież na świątecznym obozie…

Tuż po świętach od wtorku do czwartku z naszą młodzieżą wyjechaliśmy na krótki obóz w pobliżu Leszna. Celem było aktywne spędzenie czasu między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Wykorzystaliśmy również fakt, że w Gostyniu rozgrywany był tradycyjny Turniej Świąteczny.

Dość liczną grupą – aż 40 osobową – wyruszyliśmy z Wronek wczesnym rankiem we wtorek by od 11.00 rozpocząć rywalizację w Turnieju Świątecznym. Autobusem Pana Mariusza Bryćki dotarliśmy bezpiecznie na miejsce i do końca dnia spędziliśmy czas na kręgielni i wokół niej.

W rywalizacji dziewczynek i chłopców – najmłodszej kategorii wiekowej – odnotowujemy jeden sukces. Sandra Szczepska zajmuje drugą lokatę. Wśród chłopców najlepiej spisał się Janek Klemeński, który ostatecznie zajął piątą lokatę. W kategorii Dzieci zawody mają charakter jednodniowy. Po zakończonym turnieju Dzieci – trener Piotr Rybarczyk – udaje się z najmłodszymi dziećmi do domu – busem, który przywozi do Gostynia 9 zawodników i zawodniczek z Sierakowa, którzy uzupełniają grupę „obozowiczów”.

Sandra Szczepska – najlepsza z wronczanek w kat. Dziewczynek

Czytaj dalej

Nasz zawodnik w „Jaka to melodia”

22.12.2011 roku o godzinie 18:35 w programie „Jaka to melodia” wystąpił nasz zawodnik z drużyny superligowej – Mateusz Borowski…

To nie pierwszy występ w tym programie Borka… Na koncie Mateusz miał już zwycięstwa w programie… Tym razem również wygrał i zobaczymy go znów w dzisiejszym odcinku… Gdyby ktoś nie kojarzył to ten zawsze najwyższy z uczestników :)))

Zapraszamy do oglądania i kibicowania tym razem w innej „dyscyplinie”…

Zwycięstwo w Memoriale Zielińskiego i Krukowskiego w Poznaniu

KK „DZIEWIĄTKA” Wronki startował w dniach 15-18.12.2011 na kręgielni w Poznaniu w XXXII Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego.

Memoriał rozegrany został w 5 kategoriach wiekowych: jeden start (dzieci), w pozostałych konkurencjach eliminacje i finał (młodziczki, młodzicy, juniorki młodsze, juniorzy młodsi). Prowadzona była również klasyfikacja klubowa. W zawodach startowało 80 zawodników z następujących klubów: DZIEWIĄTKA Wronki, WRZOS Sieraków, POLONIA 1912 Leszno, ALFA-VECTOR Tarnowo Podgórne, CZARNA KULA, PILICA Tomaszów Mazowiecki, POLONIA Łaziska Górne, PLATAN Pleszew, OSiR-VECTOR Tarnowo Pogórne.

Czytaj dalej

Turniej Mikołajkowo-Gwiazdkowy dla dzieci

Dnia 14 grudnia (środa) 2011r. na kręgielni we Wronkach rozegrany został Turniej Mikołajkowo – Gwiazdkowy Dzieci w kręglarstwie klasycznym.

Do współzawodnictwa przystąpiło 37 młodych adeptów kręglarstwa zawodników „Dziewiątki” Wronki (17 dziewcząt oraz 20 chłopców, którzy reprezentowali następujące szkoły: SP nr 1 im. J. Korczaka, SP nr 2 im. K. Makuszyńskiego.

Czytaj dalej

Choinka, gwiazdor i… emocje kręglarskie – podsumowanie Turnieju Gwiazdkowego 2011

Wprawdzie pogoda ani trochę nie wskazuje na to, że już za kilka dni nadejdą święta Bożego Narodzenia, ale o odpowiednią oprawę i atmosferę postarali się organizatorzy, zawodnicy, kibice podczas Turnieju Gwiazdkowego – Wronki 2011 w sobotę 17 grudnia.
Przechodząc do opisu głównej części, czyli rywalizacji na torach. Gry eliminacyjne rozpoczęły się już o godzinie 8 rano i potrwały do godziny 15. Graliśmy systemem 4×15 rzutów do pełnych. Na starcie stanęło 38 mężczyzn i 11 kobiet. Do finałów, które rozpoczęły się o godzinie 15.15 awansowało 16 najlepszych mężczyzn i 8 kobiet z eliminacji. Wśród panów prowadził doświadczony i ograny już we wronieckich turniejach Wiesław Musiał (376) tuż przed juniorem młodszym z KK Dziewiątka Michałem Pajorem (375). Stawka finalistów była dość wyrównana, co gwarantowało emocje do ostatnich rzutów. Tak też było, choć końcowy triumf przyszedł dość szybko i wyraźnie do Michała Pajora, który w finale zagrał 186 (2×15 pełnych) i zdystansował dalszą część stawki. O miejsca 2-3 walka była niezwykle zacięta. Dość powiedzieć, że zawodników z miejsc 3-8 dzieliły zaledwie 3 kręgle! Ostatecznie drugie miejsce w turnieju zajął Piotr Mania (550) a trzeci był Edwin Marciniak (548).


Czytaj dalej