W niemieckim Bautzen trwają aktualnie Mistrzostwa Świata Juniorów (U23). Specjalnie wybudowana w tym celu, 8-torowa kręgielnia na hali sportowej Schützenplatzhalle, robi wrażenie. Przed Mistrzostwami Świata na tym samym obiekcie rozegrano Indywidualny Puchar Świata w kategoriach młodzików (U14) i juniorów młodszych (U18). W tych zawodach biorą udział Mistrzowie z poszczególnych krajów. Tak się złożyło, że Mistrzami Polski w kategoriach męskich zostali nasi zawodnicy z Wronek: Mateusz Kląskała i Kornel Ratajczak.
Archiwum autora: admin
Udany rewanż w Tarnowie Podgórnym
W ferie zimowe nasza młodzieżowa reprezentacja podejmowała drużynę Tarnowa Podgórnego w meczu Wronki-Tarnowo Podgórne, teraz przyszedł czas na rewanż.
Była to inicjatywa trenera OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marka Torki oraz Prezesa „Dziewiątki” Wronki – Macieja Kląskały. Panowie znają się bardzo dobrze – Marek był trenerem Macieja w klubie Alfa Poznań, w którym nasz Prezes grał w czasie studiów. Zresztą Marek był wówczas trenerem Reprezentacji Polski Juniorów, w której grał również Kląskała. Ale do rzeczy 🙂
IX Amica Cup – gotowi?
Miło nam poinformować, że jesteśmy gotowi do wystartowania dziewiątego już turnieju Amica Cup.
Edycja 2012 będzie jak zawsze wyjątkowa i liczymy, że z tego powodu frekwencja tradycyjnie będzie biła rekordy.
Komitet organizacyjny w składzie: Filip Brzóska, Maciej Kląskała i Jacek Nykielwspólnie z tytularnym Sponsorem tej imprezy – firmą Amica Wronki S.A.zaprasza wszystkich chętnych do czynnego uczestniczenia w wielkim kręglarskim wydarzeniu IX Amica Cup
Na głównej stronie turnieju: amicacup.kregle.net będziemy Was informować o wszystkim co istotne. Tu znajdziecie między innymi: informacje organizacyjne, historię poprzednich edycji, galerie zdjęć, serwis online z wynikami…
Najważniejsze co powinniście zrobić:
- Zgłosić się do nas zgodnie z regulaminem
- Określić się czy korzystacie z noclegu (rezerwację noclegów u Filipa należy zgłosić do 19.05.2012)
- Określić wstępnie chęć udziału w Amica Cup Party (ze względu na rezerwację miejsc siedzących oraz zapewnienia ilości poczęstunku podczas imprezy)
- Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc startowych nie czekać na ostatnią chwilę…
Odległe Mistrzostwa Polski…
Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprintach i Tandemach Mieszanych zostały rozegrane w miniony weekend w odległym Brzesku. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji na nowej 4-torowej kręgielni (świeżutko po kapitalnym remoncie) ugościł znakomicie przyjezdnych kręglarzy. Najprawdopodobniej za sprawą odległości nasz klub reprezentował wyłącznie Maciej Kląskała, który odpowiada z ramienia Polskiego Związku Kręglarskiego za organizację najważniejszych imprez centralnych.
httpv://www.youtube.com/watch?v=md_k1-OmUD4
Kanał youtube prowadzi serwis kręglarski kregle.net (należący do Macieja Kląskały i Jarosława Bonka)
„Złote chłopaki”…
Po wczorajszym złotym medalu w Sprincie Michała Pajora po cichutku liczyliśmy na odrobienie strat z eliminacji i finałowy sukces. No i… treningi nie poszły na marne 🙂
Najwcześniej z naszej dwójki finałowej na tory wyszedł Kornel Ratajczak i bardzo udanie „wyśrubował” wynik lidera… Jego 570 finałowe dało mu prowadzenie a jak się okazało parę godzin później łączny wynik przyniósł upragnione złoto i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. W ostatnich tygodniach Kornel piął się w górę ale ciągle przeplatał bardzo dobrą grę słabszymi. W wielkim finale Mistrzostw Polski pokazał jednak to, na co go stać i mamy oczekiwany dość długo złoty krążek w kategorii juniorów młodszych. Od kilku lat zdecydowanie najlepszymi juniorami mogła się pochwalić leszczyńska Polonia a z Tucholi przyjedzie bez medalu w najważniejszej indywidualnej klasyfikacji – to największa niespodzianka tych mistrzostw.
W finale bardzo dobrze zagrał też Michał Pajor, który po wczorajszym złocie – mógł zagrać luźno, bez niepotrzebnego stresu. Jego 546 dawało mu przed ostatnim blokiem drugie miejsce i mógł z nadziejami przyglądać się poczynaniom pierwszej szóstki po eliminacjach. Ostatecznie Kupiec, Bergmann i Skwiercz stoczyli zaciętą walkę o medale i Michał musiał zaspokoić się dobrą, piątą lokatą. Kupiec i Skwiercz zagrali równo ale to sierakowianin (Dawid Kupiec) lepszymi zbieranymi wygrał srebro. O dużym pechu za to może mówić leszczyniak (Jakub Bergmann), który jednym kręglem przegrał oba medale i zajął najgorszą czwartą pozycję.
Święto kręglarskie we Wronkach…
Od środy do niedzieli (11-15.04.2012) trwało kręglarskie święto we Wronkach, jakim był rozgrywany już 26 raz Ogólnopolski Turniej Kręglarski o Puchar Wronek, od wielu lat pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wronki.
We Wronkach tym razem rywalizowało 162 zawodników i zawodniczek. Tak duża impreza to wielkie wyzwanie organizacyjne ale na pewno nikt z działaczy wronieckich nie żałuje swojego czasu jeśli widzi, że jego praca daje tyle satysfakcji dzieciakom.
Puchar Wronek
XXVI PUCHAR WRONEK 2012 – PLAN STARTOW [PDF]
httpv://www.youtube.com/watch?v=JUpdO3yfkbQ
Memoriałowe zdobycze…
W miniony weekend nasza młodzież wybrała się razem ze sztabem szkoleniowym na dziewiętnastą edycję Memoriału im. St. Krzymińskiego i B. Nowackiego.
Warto chyba przy okazji przypomnieć kim byli partoni tej imprezy – po to między innymi przecież organizuje zawody aby upamiętniać znanych ludzi środowiska kręglarskiego. Stanisław Krzymiński i Bronisław Nowacki byli wieloletnimi działaczami leszczyńskiego kręglarstwa (Krzymiński m.in. pełnił funkcję Prezesa Okręgowego Związku Kręglarskiego w Lesznie).




