Debiuty w kadrze…

W niemieckim Bautzen trwają aktualnie Mistrzostwa Świata Juniorów (U23). Specjalnie wybudowana w tym celu, 8-torowa kręgielnia na hali sportowej Schützenplatzhalle, robi wrażenie. Przed Mistrzostwami Świata na tym samym obiekcie rozegrano Indywidualny Puchar Świata w kategoriach młodzików (U14) i juniorów młodszych (U18). W tych zawodach biorą udział Mistrzowie z poszczególnych krajów. Tak się złożyło, że Mistrzami Polski w kategoriach męskich zostali nasi zawodnicy z Wronek: Mateusz Kląskała i Kornel Ratajczak.

Czytaj dalej

Udany rewanż w Tarnowie Podgórnym

W ferie zimowe nasza młodzieżowa reprezentacja podejmowała drużynę Tarnowa Podgórnego w meczu Wronki-Tarnowo Podgórne, teraz przyszedł czas na rewanż.

Była to inicjatywa trenera OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marka Torki oraz Prezesa „Dziewiątki” Wronki – Macieja Kląskały. Panowie znają się bardzo dobrze – Marek był trenerem Macieja w klubie Alfa Poznań, w którym nasz Prezes grał w czasie studiów. Zresztą Marek był wówczas trenerem Reprezentacji Polski Juniorów, w której grał również Kląskała. Ale do rzeczy 🙂

Czytaj dalej

IX Amica Cup – gotowi?

Miło nam poinformować, że jesteśmy gotowi do wystartowania dziewiątego już turnieju Amica Cup.

Edycja 2012 będzie jak zawsze wyjątkowa i liczymy, że z tego powodu frekwencja tradycyjnie będzie biła rekordy.

Komitet organizacyjny w składzie: Filip BrzóskaMaciej Kląskała i Jacek Nykielwspólnie z tytularnym Sponsorem tej imprezy – firmą Amica Wronki S.A.zaprasza wszystkich chętnych do czynnego uczestniczenia w wielkim kręglarskim wydarzeniu IX Amica Cup

Na głównej stronie turnieju: amicacup.kregle.net będziemy Was informować o wszystkim co istotne. Tu znajdziecie między innymi: informacje organizacyjne, historię poprzednich edycji, galerie zdjęć, serwis online z wynikami…

Najważniejsze co powinniście zrobić:

  1. Zgłosić się do nas zgodnie z regulaminem
  2. Określić się czy korzystacie z noclegu (rezerwację noclegów u Filipa należy zgłosić do 19.05.2012)
  3. Określić wstępnie chęć udziału w Amica Cup Party (ze względu na rezerwację miejsc siedzących oraz zapewnienia ilości poczęstunku podczas imprezy)
  4. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc startowych nie czekać na ostatnią chwilę…

Odległe Mistrzostwa Polski…

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprintach i Tandemach Mieszanych zostały rozegrane w miniony weekend w odległym Brzesku. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji na nowej 4-torowej kręgielni (świeżutko po kapitalnym remoncie) ugościł znakomicie przyjezdnych kręglarzy. Najprawdopodobniej za sprawą odległości nasz klub reprezentował wyłącznie Maciej Kląskała, który odpowiada z ramienia Polskiego Związku Kręglarskiego za organizację najważniejszych imprez centralnych.

httpv://www.youtube.com/watch?v=md_k1-OmUD4

Kanał youtube prowadzi serwis kręglarski kregle.net  (należący do Macieja Kląskały i Jarosława Bonka)

Czytaj dalej

„Złote chłopaki”…

Po wczorajszym złotym medalu w Sprincie Michała Pajora po cichutku liczyliśmy na odrobienie strat z eliminacji i finałowy sukces. No i… treningi nie poszły na marne 🙂

Najwcześniej z naszej dwójki finałowej na tory wyszedł Kornel Ratajczak i bardzo udanie „wyśrubował” wynik lidera… Jego 570 finałowe dało mu prowadzenie a jak się okazało parę godzin później łączny wynik przyniósł upragnione złoto i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. W ostatnich tygodniach Kornel piął się w górę ale ciągle przeplatał bardzo dobrą grę słabszymi. W wielkim finale Mistrzostw Polski pokazał jednak to, na co go stać i mamy oczekiwany dość długo złoty krążek w kategorii juniorów młodszych. Od kilku lat zdecydowanie najlepszymi juniorami mogła się pochwalić leszczyńska Polonia a z Tucholi przyjedzie bez medalu w najważniejszej indywidualnej klasyfikacji – to największa niespodzianka tych mistrzostw.

W finale bardzo dobrze zagrał też Michał Pajor, który po wczorajszym złocie – mógł zagrać luźno, bez niepotrzebnego stresu. Jego 546 dawało mu przed ostatnim blokiem drugie miejsce i mógł z nadziejami przyglądać się poczynaniom pierwszej szóstki po eliminacjach. Ostatecznie Kupiec, Bergmann i Skwiercz stoczyli zaciętą walkę o medale i Michał musiał zaspokoić się dobrą, piątą lokatą. Kupiec i Skwiercz zagrali równo ale to sierakowianin (Dawid Kupiec) lepszymi zbieranymi wygrał srebro. O dużym pechu za to może mówić leszczyniak (Jakub Bergmann), który jednym kręglem przegrał oba medale i zajął najgorszą czwartą pozycję.

foto: Henryk Sala 

Czytaj dalej

Święto kręglarskie we Wronkach…

Od środy do niedzieli (11-15.04.2012) trwało kręglarskie święto we Wronkach, jakim był rozgrywany już 26 raz Ogólnopolski Turniej Kręglarski o Puchar Wronek, od wielu lat pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wronki.

We Wronkach tym razem rywalizowało 162 zawodników i zawodniczek. Tak duża impreza to wielkie wyzwanie organizacyjne ale na pewno nikt z działaczy wronieckich nie żałuje swojego czasu jeśli widzi, że jego praca daje tyle satysfakcji dzieciakom.

Czytaj dalej

Memoriałowe zdobycze…

W miniony weekend nasza młodzież wybrała się razem ze sztabem szkoleniowym na dziewiętnastą edycję Memoriału im. St. Krzymińskiego i B. Nowackiego.

Warto chyba przy okazji przypomnieć kim byli partoni tej imprezy – po to między innymi przecież organizuje zawody aby upamiętniać znanych ludzi środowiska kręglarskiego. Stanisław Krzymiński i Bronisław  Nowacki byli wieloletnimi działaczami leszczyńskiego kręglarstwa (Krzymiński m.in. pełnił funkcję Prezesa Okręgowego Związku Kręglarskiego w Lesznie).

Czytaj dalej