Dwa juniorskie krążki w majowej kolekcji…

W sobotę i niedzielę we Wronkach gościliśmy najlepszych juniorów (U-23), którzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w tandemach mieszanych i sprintach. Barwy wronieckiej „Dziewiątki-Amica” broniły cztery dziewczęta i dwóch chłopaków.Zawody można uznać za bardzo udane. W pierwszej konkurencji, rozgrywanej w sobotnie popołudnie, tandemów mieszanych – nasi szybko odpadli. Troszkę mało szczęścia mieli tu Marta Woźniak i Bartosz Krug – w rzutach zwycięstwa przegrali z parą Pilicy Tomaszów Mazowiecki – Moniką i Piotrem Kozłowskimi, którzy doszli aż do półfinałów, gdzie przegrali walkę o brąz. Druga nasza para mieszana Marta Duszyńska i Michał Pajor również w rzutach zwycięstwa przegrali w ćwierćfinale – z późniejszymi brązowymi medalistami – Anetą Szostek i Marcinem Szostokiem z Polonii Łaziska Górne. W konkurencji tandemów zagrała jeszcze Sylwia Machniewska, która parę tworzyła z Mariuszem Wolszlegerem z Tucholanki Tuchola. Niestety ich start szybciutko zakończyła para z Gdańska – wygrywając 0:2 już w pierwszej rundzie.

To czego zabrakło w sobotę, mieliśmy w niedzielę. Od wczesnego ranka rywalizację sprinterską rozpoczęły juniorki. Tu mieliśmy cztery zawodniczki. Dość szybko odpadły trzy z nich. Monika BugajMarta Woźniak i Sylwia Machniewska odpadły szybko, bo już w pierwszej rundzie. Najbliżej awansu była Sylwia, która przegrała w rzutach zwycięstwa po remisowym 1:1. Za to czwarta nasza zawodniczka – Marta Duszyńska – grała bardzo skutecznie i awansował do ścisłego finału, gdzie zmierzyła się z Patrycją Kicińską. Finał również (jak pozostałe pojedynki) wygrane 2:0 i bardzo zasłużone Mistrzostwo Polski Juniorek dla Marty Duszyńskiej i KK Dziewiątka-Amica Wronki.

Dobrą passę podtrzymali juniorzy. Tu mieliśmy na starcie dwóch naszych reprezentantów. Michał Pajor, który specjalizuje się w sprintach przegrywa jednak swój pierwszy pojedynek z Adrianem Szulcem z Polonii 1912 Leszno – w rzutach zwycięstwa. Drugi nasz reprezentant Bartosz Krug, gra z większym szczęściem i skuteczniej. Najpierw gładkie 2:0 z Patrykiem Mudlaffem z Pucka. Później na 1:1 z Marcinem Szostokiem z Łazisk ale skutecznie w rzutach „victory”. W półfinale dość wyraźne zwycięstwo z Bartoszem Włodarczykiem z Polonii 1912 Leszno i jedyne potknięcie w finale – w grze o złoto – ale znów w rzutach zwycięstwa. Tu lepszy okazuje się Michał Szulc z Polonii 1912 Leszno. Mamy drugi medal – tym razem srebrny – i V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów dla Bartka Kruga.

KOMPLET WYNIKÓW MP Juniorów Sprintów i Tandemów Mieszanych [google docs]

Majowy weekend dał nam 61,5 punktów w klasyfikacji sportu młodzieżowego, co razem z wcześniej zdobytymi punktami daje nam już 116,5 punktów łącznie. To rekord w dotychczasowej historii klubu. Mamy jeszcze szansę ten dorobek poprawić na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zanosi się więc na rekordową pozycję klubu i gminy Wronki a może też powiatu w klasyfikacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu.