Wielka wyprawa do Pucka…

W miniony weekend aż trzy nasze drużyny rywalizowały na wybrzeżu a dokładnie w Pucku. Najpierw w sobotę grały nasze dwie drużyny I-ligowe w ostatnim turnieju tego sezonu, w rywalizacji o miejsca 5-8 tegorocznych rozgrywek. W niedzielę w przedostatnim turnieju finałowym Superligi Kobiet grały nasze Panie.

W sobotę turniej stał ponownie pod dyktando drużyny Platan-Utech Pleszew, z kilkoma graczami z dużym doświadczeniem. Przełożyło się to na pewne zwycięstwo w Pucku co dało również drużynie z Pleszewa piąte miejsce w rozgrywkach I Ligi PZK. Dwa nasze zespoły miały w rozgrywkach dwa różne zadania. Pierwsza drużyna, oparta o seniorów, i jedną seniorkę (Beata Śmiglak, Krzysztof Sawala, Leszek Kowalski) oraz o jednego juniora młodszego – Mateusza Kląskałę. Ta drużyna miała rywalizować o jak najwyższe miejsce w rozgrywkach. W dość silnie obsadzonej tegorocznej edycji miejsce szóste, jakie zdobyła należy ocenić jako dobre. W Pucku drużyna zaprezentowała dość wyrównany poziom, jednak najlepiej zagrała Beata 518 i Krzysztof 515. Nieco niżej zagrał Mateusz 501 a do pięćset zabrakło troszkę Leszkowi 485. Ewidentnie w drużynie za dużo było rzutów zerowych, co jest mankamentem wielu naszych klubowiczów.

2014.04.05 1 liga Puck_2.JPG

 Druga drużyna oparta o juniorów i juniorki młodsze grała w I Lidze głównie w ramach przygotowań do najważniejszych startów w sezonie – MP Juniorów Młodszych w Tucholi oraz Drużynowych Mistrzostw Polski w Poznaniu. Gra o miejsca 5-8 była sporym sukcesem (przypomnijmy w rozgrywkach bierze udział 15 zespołów). W dwóch ostatnich turniejach dla naszej młodzieży poprzeczka wisiała jednak już wysoko i ostatecznie drużyna zajęła 8 miejsce w rozgrywkach. Najlepiej w drużynie młodzieżowej spisał się Gracjan Machaj – 527 i ten wynik cieszy, bo oznacza że Gracjan ma najstabilniejszą formę wśród juniorów młodszych.

Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że zwycięzcą całych rozgrywek I Ligi PZKręgl. została drużyna Startu Gostyń II. Miejsce drugie dla Polonii Łaziska Górne a trzecie dla Startu Gostyń I.

2014.04.06t SK 3 turniej Puck_2.JPG

 W niedzielę na kręgielnie w Pucku odbył się trzeci (z czterech) Turniej Finałowy Superligi Kobiet. Turniej przyniósł jedno rozstrzygnięcie – Mistrzostwo Polski zapewniła sobie drużyna z Gdańska, której wystarczyło do tego osiągnięcie drugiego miejsca niedzielnym turnieju. Zwyciężyła drużyna Polonii 1912 Leszno, grając tym razem zdecydowanie najlepiej. Miejsce trzecie dla Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Gra naszych dziewcząt znacznie poniżej oczekiwań. Przyzwoita gra tylko Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz (530), choć też daleki od marzeń. Reszta zawodniczek: Iwona Pacholczyk, Marta Duszyńska, Anna Piotrowska i rezerwowa Katarzyna Mroczkiewicz muszą szybko odbudować psychikę by 27 kwietnia we Wronkach obronić drugą pozycję, którą aktualnie posiadają. Pisząc o drużynach I ligi wspomnieliśmy o rzutach zerowych, drużyna kobieca potwierdziła, że w tym elemencie mocno odstajemy od pozostałych drużyn.

Już dziś zapraszamy do dopingowania naszych dziewcząt. Turniej odbędzie się w niedzielę 27 kwietnia we Wronkach o godzinie 11:00. Wręczenie medali o godzinie 15:00.