Brąz juniorów – powtórka z zeszłego sezonu…

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Tarnowie Podgórnym były ostatnim akcentem w sezonie 2015/2016 i równocześnie pomyślnym zakończeniem dla zawodniczek i zawodników naszego klubu.

W sobotę 4 czerwca jako pierwsi rywalizowali juniorzy. Nasz klub wystawił dwa zespoły, gdyż dysponuje dość szerokim składem osobowym. Zespół nr 1 składał się z trzech juniorów Tymoteusz Ratajczak, Michał Pajor, Radosław Świniarski i dwóch juniorów mł. Gracjan Machaj i Kamil Palacz i to raczej w tym składzie upatrywaliśmy medalistów. Drugi zespół całkowicie oparty o juniora młodszego (Mateusz Kląskała, Maciej Olczyk, Mateusz Radzi, Bartosz Ruszczyk, Mateusz Sawala) miał też powalczyć o jak najwyższą lokatę i tak też się stało.

Od początku rywalizacji na zdecydowane prowadzenie wyszedł zespół Startu Gostyń i wydawało się, że to oni będą złotymi medalistami. Nasz pierwszy zespół i Polonia 1912 Leszno walczyła na pozycjach 2 i 3. Przed startem ostatnich zawodników nasz zespół o dwa oczka prowadził z Polonią 1912 Leszno i miał sporą stratę do Startu Gostyń. Jednak Michał Szulc z Polonii wspaniałym finiszem odebrał prowadzenie gostyniakom. W naszym zespole Michał Pajor grał spokojnie ale nie był w stanie zapewnić nic innego niż miejsce trzecie. Nasz zespół zdobywa tytuł II Vice Mistrza Polski – jak przed rokiem. Złoto dla Polonii i srebro dla Startu. Nasz drugi zespół grał równo i zajął ostatecznie miejsce czwarte.

DMPJ 2016

A jak poszło naszym juniorkom dzień później? O tym w kolejnym artykule…