Wronczanie w Nachodzie…

W ostatni weekend maja sześciu juniorów młodszych wraz z prezesem Maciejem Kląskałą udało się na Puchar Starosty Miasta Nachod, w Czechach. Poza naszymi reprezentantami pojechali również zawodnicy z Leszna, Gostynia i Tarnowa Podgórnego, a także udział brały inne kluby z Czech. Jakie rezultaty osiągnęli nasi zawodnicy? O tym można przeczytać poniżej.

IMG_5648

Na samym początku trzeba wspomnieć, że dotarcie do Nachodu sprawiło naszej ekipie trudności, a to za sprawą tego iż mieliśmy awarię busa w trasie. Chłopaki jednak uporali się z problemem i na czas dotarli na turniej. Jako pierwsi z Wronek grali Mateusz Sawala i Gracjan Machaj. Niestety ten dzień nie należał do Mateusza który zdołał zagrać 508 kręgli, co odrazu wykluczyło go z możliwości gry w finale. Lepiej pokazał się Gracjan grając 577 kręgli i odrazu wskakując na pierwsze miejsce, którego jak się potem okazało do końca eliminacji nikomu nie oddał. W kolejnym bloku grali Bartosz Ruszczyk i Mateusz Radzi, oboje zagrali wysokie wyniki i zapewnili sobie miejsce w finale, Bartosz (550) a Mateusz (558). Jako ostatni na tory weszli Mateusz Kląskała i Kamil Palacz, ten pierwszy niestety zagrał poniżej oczekiwań tylko 495 kręgli i pożegnał się z turniejem, natomiast Kamil zagrał drugi najlepszy wynik eliminacji 575 kręgli i spokojnie znalazł się w finale. Warto też wspomnieć, że na samym końcu Maciej Kląskała stoczył pojedynek ze swoim czeskim przyjacielem Lukasem Janko. Prezes poraz pierwszy wypróbował swoje nowe prywatne kule, jednak nie zagrał na swoim normalnym poziomie i nie udało się ugrać nawet „pięćsetki”. Być może było to spowodowane stresem i zmęczeniem związanym z trudami jakie przyniosła podróż. Lukas bez problemu wygrał z Maciejem, choć jego występ do rewelacyjnych również nie należał. Po sobotnich eliminacjach panowie udali się obejrzeć finał Ligi Mistrzów oraz na zasłużony odpoczynek, gdyż 4 pierwsze miejsca należały do Wronczan i napawało to optymizem przed niedzielnymi grami.

W niedziele wszyscy grali od zera, wynik z eliminacji nie miał znacznia, więc każdy musiał dać z siebie wszystko by zwyciężyć. Jako pierwsi grali Mateusz Radzi i Bartosz Ruszczyk zajmujący kolejno 3 i 4 miejsce po eliminacjach. Dla Bartka finał nie skończył się wynikiem jakiego by od siebie oczekiwał bo udało się zagrać tylko 503 kręgle. Z kolei Mateusz zagrał przyzwoite 538 kręgli. W ostatnim bloku finałowym grali Palacz i Machaj jednak ich wyniki nie były tak imponujące jak w eliminacjach: Kamil (528) a Gracjan (531). Niestety żaden z naszych zawodników nie znalazł się na podium, najbliżej był Mateusz Radzi – 4 miejsce, następnie Gracjan – 5 miejsce , Kamil – 7, a Bartosz – 9. Zwycięscą został Denis Hofman z 563 kręglami, reprezentant miejscowego SKK Primator Nachód. Wśród dziewczyn zwyciężyła Aleksandra Bonk z Alfy Vector Tarnowo Podg. uzyskując 569 kręgli. Gracjan Machaj został też wyróżniony za najwyższy wynik w całym turnieju (577).

IMG_5653

IMG_5650 IMG_5656

Podsumowując, wyjazd można zaliczyć do udanych mimo, że nie obyło się bez drobnych kłopotów. Trochę zabrakło naszym zawodnikom do podium ale zagrali oni całkiem dobre zawody. Atmosfera w Czechach była bardzo miła i przyjazna, więc liczymy, że w przyszłości uda się zorganizować więcej takich turniejów międzynarodowych, a także że w przyszłym roku wrócimy z większymi sukcesami.