Mistrzostwa Polski do pełnych udane dla Leszka

W tym roku Mistrzostwa Polski do pełnych odbyły się w Lesznie. Na kręgielni przy ul. Strzeleckiej wystartowała spora grupa graczy bo aż 151, w tym 35 kobiet. Wronki były jak co roku reprezentowane przez dużą liczbę zawodniczek i zawodników, bo oprócz naszych klubowych reprezentantów w Mistrzostwach Polski wystąpili niezrzeszeni gracze z wronieckich firm (Amica, Pomet).

Wronczanie spisali się dobrze, choć na pewno zabrakło nam medalu w drużynówkach. W tej klasyfikacji zwycięstwo odniosła drużyna z Leszna wśród drużyn kobiecych, reprezentująca Astromal Leszno. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn wygrała drużyna OKSiT Puck.

Więcej radości przyniosły nam finały indywidualne. Leszek Kowalski, reprezentujący nasz klub, przystępował do gry finałowej wcześnie bo zajmował 21 pozycję po eliminacjach. W finale Leszek zagrał 393 kręgle, co jak się okazało później dało mu Vice Mistrzostwo Polski a z pozycji lidera strącił go dopiero ostatnim rzutem Patryk Mudlaff z Pucka.

IMG_1271

W finale kobiet brązowy medal zdobyła wronczanka, reprezentująca Amica Wronki – Beata Śmiglak, walcząc zwycięsko do ostatnich rzutów o medal z Izabelą Cwojdzińską.

IMG_1267

Wyjazd do Leszna obok oczywiście rywalizacji sportowej miał charakter integracyjny środowiska kręglarskiego. W przyszłym roku zawody znów zawitają do innej miejscowości ale możemy być pewni, że Wronki znów będą licznie reprezentowane.