Graliśmy w Pucharze Poznania…

W miniony weekend nasi seniorzy wystartowali sezon – meldując się w Międzynarodowym Turnieju Kręglarskim o Puchar Poznania. W tym roku w Poznaniu oprócz Polaków wystartowali Duńczycy, Estończycy i Niemcy.

W konkurencji mikstów zwyciężyli dość nieoczekiwanie ale pewnie Estończycy. Nasza jedyna para klubowa jaką tworzyli Ania Piotrowska i Filip Brzóska zajęli dwunastą pozycję. Lepiej spisał się Bartek Krug, który tworzył parę z Mają Olszewską z Gdańska i ten duet zameldował się na miejscu czwartym.

Indywidualnie do finału awansowała nasza jedyna kobieta, startująca w turnieju, Ania Piotrowska. Dwa podobne starty w eliminacjach i finale dały Ani dziewiątą pozycję.

Wśród seniorów wystartowała dziewiątka naszych – do osiemnastoosobowego finału zakwalifikowało się pięciu z nich. Najlepiej wypadł w dwóch startach Bartosz Krug, który zajął drugie miejsce, tuż za Piotrkiem Kielibą z Leszna. Z pozostałych wronczan – Jarosław Maćkowiak był siódmy, Leszek Kowalski  – dwunasty, Tomasz Pajor – trzynasty i Michał Pajor – siedemnasty.

W turnieju wystartowało łącznie 67 mężczyzn i 36 kobiet. Sezon można uznać za otwarty – za tydzień zaczynamy rozgrywki drużynowe.