Bartek na Drużynowych Mistrzostwach Świata

W niemieckim Speichersdorf rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów. To trzecia światowa impreza na niemieckiej kręgielni. W trakcie dwutygodniowego „maratonu” rozegrano tam trzy imprezy: Puchar Świata U14, Mistrzostwa Świata U18 i właśnie Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów.

Pisaliśmy wcześniej o sukcesach wronczan na dwóch pierwszych imprezach. Dziś chcemy pochwalić naszego gracza – Bartka Kruga za bardzo dobre starty w imprezie seniorskiej. Polska osiągnęła plan minimum – wyjście z grupy i awans do pierwszej ósemki. W ćwierćfinale uległa spodziewanie z potęgą kręglarską, jaką jest niewątpliwie drużyna Serbii, która później została Mistrzem Świata.

W meczach grupowych jednak Polska spisała się doskonale, wygrywając na otwarciu kluczowy mecz z Francją, następnie pewnie ogrywając Estonię. Co prawda w meczu z Rumunią o pierwsze miejsce w grupie ulegliśmy ale w przegranym ćwierćfinale z Serbią nasi otarli się o rekord Polski – zabrakło niewiele.

Bartek Krug w najważniejszym meczu z Francją rzucił „życiówkę” – 654 kręgle i jak to się mówi w żargonie kręglarskim „wyciągnął” wynik Polaków. Zresztą trener kadry – Jacek Klabiński obdarzył naszego zawodnika dużym zaufaniem, wystawiając go w wyjściowej szóstce w każdym ze startów. Średnia jaką uzyskał w 4 meczach Bartek to 613 kręgli.

Występ na Mistrzostwach Świata Seniorów należy uznać za udany a zdobyte doświadczenie na pewno będzie w przyszłości procentować.

Brawo Bartek…