Pierwszy krok w dobrą stronę…

Nasza drużyna Superligi Kobiet zrobiła pierwszy krok do awansu do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek. W Tucholi wronczanki pokonały po trudnym meczu drużynę Tucholanki 1:4.

Mecz do łatwych nie należał, w pierwszym bloku Marta Duszyńska rywalizowała z Darią Klunder a Sylwia Machniewska z Karoliną Pietrowską. Marta nie zagrała dobrego meczu, grając dobrze tylko na jednym torze. W drugim secie zdobyła swój jedyny punkt, w pozostałych przegrywając i to nie na najwyższym poziomie 3:1 (501-495). Całe szczęście Sylwia zagrała zdecydowanie lepiej i najpierw wygrała dwa sety z Pietrowską, którą po połówce zmieniła Alina Pstrąg-Wiligała. Sylwia jednak w tym momencie zagrała jeszcze lepiej i zdobywając trzeci set zagwarantowała zwycięstwo w pojedynku. W ostatnim secie straciła punkt ale mimo wszystko wygrała w stosunku 1:3 (501-530).

2015.03.15 SK Tuchola-9.JPG

Po pierwszym bloku jest więc 1:1 przy przewadze naszych 23 kręgle, emocje w drugim bloku gwarantowane.

W drugiej fazie gry Julia Brodziszewska przeciw Marcie Zalewskiej i kapitan naszej drużyny Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz kontra Dorota Januszewska. Oba pojedynki są niezwykle interesujące i dramatyczne. Na półmetku obie nasze zawodniczki przegrywają 2:0 i na sumie gospodynie prowadzą 12 kręgli. Druga faza gry to pogoń naszych, całe szczęście finisz to wręcz wyśmienita gra, szczególnie mniej doświadczonej na ligowych torach Julki Brodziszewskiej (ostatni set aż 160 kręgli). Daje to zwycięstwo w dwóch pojedynkach i przewagę w sumie kręgli. Uff…

W meczu mamy więc 1:4 (2085-2130). To dobra zaliczka przed rewanżem we Wronkach, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:30.