Pewny awans do drugiej rundy…

Nasza młodzieżowa drużyna grająca w rozgrywkach ligi międzyokręgowej uzyskała pewny awans do drugiej rundy, z drugiego miejsca, no i nadal liczymy na grę o najwyższe lokaty na ligowym zapleczu.

Ten poziom rozgrywek traktujemy jako typowe zaplecze naszych drużyn superligowych, o czym przekonało się już kilku młodych zawodników, dziś grających na najwyższym poziomie rozgrywek. Nie mniej nasi młodzieżowcy mają również szansę na częstszy kontakt w rywalizacji, co jest najlepszym sposobem na podnoszenie swoich umiejętności. Cieszy więc fakt, że mimo bardzo młodego składu, nasza drużyna awansowała z drugiej pozycji do II rundy i nadal gra o najwyższe pozycje ligowe.

Tarn Podg liga 005.jpg

W ostatnim turnieju w Tarnowie Podgórnym nasz zespół zajął znów drugie miejsce, tym razem nieznacznie przegrywając z miejscową drużyną OSiR Tarnowo Podgórne.

Najlepiej w naszej drużynie tym razem zagrała Julia Brodziszewska (547), równo zagrali Bartek Ruszczyk i Kamil Palacz (524 i 525), troszkę słabiej Katarzyna Mroczkiewicz (491). Łącznie nasz team strącił 2087 kręgli, zwycięski OSiR zbił 2094 kręgli.

Zajmująca do tej pory pierwszą pozycję Zatoka Puck (po dwóch turniejowych zwycięstwach) tym razem była trzecia. Turniej w Tarnowie Podgórnym nie zmienił jednak kolejności drużyn w I rundzie. Zwyciężyła Zatoka Puck, przed naszą drużyną i OSiR’em Tarnowo Podgórne. Oznacza to, że z grupy B do pierwszej ósemki ligi awansował Puck i Wronki.

Nasza drużyna zagra teraz w grupie F, rywalami będą zwycięzcy grup C i D (odpowiednio SGLK Gostyń i Platan-UTECH Pleszew) oraz Czarna Kula Poznań. Rywale naprawdę mocni i nie będzie łatwo zająć miejsca pierwszego lub drugiego, które gwarantują awans do fazy III i rywalizacji o miejsca 1-4.

Turnieje fazy II odbędą się 10.01.2015 w Gostyniu i 31.01.2015 w Pleszewie.