I ligowe drużyny zagrają o miejsca 5-8

Nasze obie drużyny, które występują w rozgrywkach I Ligi 4-osobowej PZKręgl., zagrają w dwóch ostatnich turniejach ligowych o miejsca 5-8. Obiektywnie stawiając sprawę, żadna z drużyny nie miała szans na zajęcie lepszej pozycji w II fazie rozgrywek by ostatecznie zagrać w strefie medalowej.

25.01.2014 1 liga.JPG

Obie drużyny drugą fazę zakończyły turniejem w Gostyniu. W sobotę 25 stycznia rozegrano na kręgielni OSiR’u w Gostyniu dwa turnieje. W obu występowały nasze ekipy.  Drużyna „starszych” zagrała w pierwszym turnieju. Nie był to wymarzony start, wynikiem na trudnym obiekcie błysnęła tym razem jedynie Beata Śmiglak, grając przyzwoite 541 kręgli. Pozostała część drużyny – męska – zagrała poniżej 500 – solidarnie grając na poziomie 493-495 kręgli. To zdecydowanie za mało by stoczyć równorzędną walkę z pozostałymi.

Młodszy zespół, w którym występują sami juniorzy młodsi i juniorki młodsze, zagrali również poniżej swoich możliwości. Jedynym, który przekroczył barierę 500 kręgli był Tymoteusz Ratajczak – 507. Tu jednak od początku celem, jakim sobie określiliśmy jest przygotowanie się do kluczowych imprez juniorskich, czyli Mistrzostw Polski w Tucholi – początek maja oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

Obie drużyny w III fazie rozgrywek zagrają w dwóch turniejach o miejsca 5-8. Będzie to ciekawa konfrontacja, związana z rywalizacją starszego i młodszego zespołu w bezpośrednich pojedynkach. Turnieje odbędą się 1 marca i 5 kwietnia. Najprawdopodobniej pierwszy turniej odbędzie się we Wronkach, drugi na pewno w odległym Pucku.