Mamy medale Mistrzostw Polski Młodzików…

Dużym sukcesem zakończyły się dla nas Mistrzostwa Polski Młodzików w Lesznie, rozegrane w dniach 7-8 grudnia 2013 roku. O końcowy sukces nie było wcale łatwo i szczęśliwe godziny przyszły dopiero pod koniec leszczyńskiej imprezy.

finaliści_i_opiekunowie
ekipa KK Dziewiątka-Amica Wronki po finałach Mistrzostw Polski Młodzików w Lesznie

Na Mistrzostwa Polski do Leszna klub wybrał dziesięcioosobową reprezentację. W zawodach wystartowały 3 pary młodziczek i 2 pary młodzików. Pierwsza konkurencja, pary, które były równocześnie indywidualnym startem eliminacyjnym, przyniosły nam dwa medale. Młodziczki zajęły dwie lokaty, gwarantujące podium i pierwsze medale w konkurencji par. W parach bezkonkurencyjnie zwyciężyły leszczynianki, szczególnie za sprawą bardzo dobrego rezultatu Nicoletty Dudziak, która po eliminacjach była najpoważniejszą kandydatką do złota indywidualnego. Nasze trzy startujące pary młodziczek zajęły miejsca drugie, trzecie i piąte. Srebrne medale zdobyły Wiktoria JądrzykSandrą Szczepską a brązowe Julia Paszyk z Martyną Remisz. Piąte miejsce zajęły Julia Filipiec Angelika Przybysz. Sukcesem był również fakt, że aż pięć naszych zawodniczek zakwalifikowało się do indywidualnego finału, rozgrywanego w niedzielę.

Troszkę poniżej oczekiwań wystąpili nasi młodzicy. Właściwie na pochwałę zasłużył jedynie Mateusz Sawala, który dobrym wynikiem awansował do finału indywidualnego na szóstej pozycji. Reszta chłopaków znacznie poniżej swoich aktualnych możliwości. W parach najlepszą pozycję z naszych zajęli Mateusz Sawala z Mateuszem Radzi (siódma pozycja). Złote medale w konkurencji par przypadły, dość nieoczekiwanie, parze z OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Patrykowi Skorczykowi i Tomaszowi Bylińskiemu.

Do niedzielnych finałów wprowadziliśmy więc szóstkę naszych. Tu mieliśmy walczyć o medale w obu konkurencjach, takowe szanse były i wykorzystaliśmy je w dwóch przypadkach. Plan na niedzielę zakładał też rywalizację o pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej, co zawsze jest prestiżową, dodatkową atrakcją.

Długo nam się nie wiodło w niedzielnych finałach. Na podobnym poziomie co w eliminacjach zagrały Wiktoria Jądrzyk i Julia Filipiec, to nie gwarantowało awansu na wyższe miejsca. Wiktoria zajęła ostatecznie ósmą pozycję a Julia dziesiątą. Słabiej w finale zaprezentowała się tym razem Martyna Remisz i spadła w klasyfikacji na dziewiąte miejsce. Później również słabszy start finałowy, zanotował Mateusz Sawala, co dało mu spadek na ósmą pozycję, szkoda bo Mati zanotował słabiutki wynik na ostatnim torze, a była szansa nawet o walkę o medal.

Ostatnia szansa to rywalizacja najlepszej czwórki młodziczek po eliminacjach. Tu na torach pojawiły się dwie nasze reprezentantki: Sandra Szczepska (druga po eliminacjach) i Julia Paszyk (czwarta po eliminacjach). Nasze reprezentantki na torach rozdzieliły: Nicoletta Dudziak z miejscowej Polonii Leszno (mająca po eliminacjach przewagę do naszych odpowiednio 27 i 42 kręgle) oraz Angelika Wojtaszek z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Na kręgielni w tym momencie zebrała się całkiem spora grupa kibiców, która chciała wesprzeć swoją reprezentantkę w walce o jej pierwsze w życiu Mistrzostwo Polski. Przez pierwszą część rywalizacji nie zanosiło się na to, by ktoś mógł odebrać zwycięstwo leszczyniance ale bardzo zaostrzyła się rywalizacja o pozostałe medale. Na dwóch ostatnich torach nasze reprezentantki zaczęły grać jednak lepiej od pozostałych zawodniczek i mimo, że nie był to wielki poziom to emocji w tej grze (również łez) nie brakowało. Ostatecznie najwięcej zimnej krwi po stronie naszych dziewcząt, które zdobyły złoto i srebro. Z czwartej pozycji na najwyższe miejsce na podium wskoczyła Julia Paszyk a swoją drugą pozycję obroniła Sandra Szczepska.

Nasze szczęście dopełniła dodatkowo wiadomość, po zakończeniu finału młodzików, że w klasyfikacji klubowej zajęliśmy pierwszą pozycję, wyprzedzając Pilicę Tomaszów Mazowiecki i OSiR-Vector Tarnowo Podgórne.

Szczegółowe wyniki MP Młodzików – Leszno 2013