Drużyny I-ligowe na plus…

Obie drużyny I-ligowe rozegrały swoje turnieje na wyjazdach. Pierwszy zespół, rywalizujący w grupie D, zajął kolejny raz drugie miejsce w turnieju (tym razem w Gostyniu) i przed ostatnim turniejem I fazy jest w bardzo dobrej sytuacji, zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma spore szanse na wyjście z drugiego miejsca do II fazy, czyli grę o miejsca 1-8.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja naszych młodzieżowców, którzy tworzą naszą drugą I-ligową drużynę. Oni po dwóch drugich miejscach w turniejach I fazy, mają już zagwarantowane drugie miejsce i również wyjście do II fazy o walkę o miejsca 1-8. Plan minimum ta drużyna już wykonała.

zdjęcie.JPG

 Różne cele przyświecają obu ekipom. Tą pierwszą stanowią doświadczeniu zawodnicy i zawodniczki, którzy mają na celu walkę o czołowe lokaty w I lidze. W Gostyniu zadebiutował Mateusz Kląskała, jedyny z młodszego pokolenia w tym zespole. Start „Kluchy” był udany i jego rezultat na trudnej kręgielni w Gostyniu – 528 – okazał się najlepszym osiągnięciem naszych. Drugi rezultat w drużynie uzyskał Krzysztof Sawala – 525 kręgli i kapitan zespołu mógł być zadowolony z końcowego osiągnięcia swojej ekipy, którego wynik łączny 2070 kręgli uzupełniły jeszcze starty Beaty Śmiglak (515) i Leszka Kowalskiego (502). Zwycięzcami okazali się ponownie zawodnicy Startu I Gostyń – 2169. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna SGLK Gostyń, która ma jeszcze teoretyczne szanse zagrozić naszej drużynie w walce o drugą lokatę. Do tego potrzebują jednak oni swojej doskonałej gry w ostatnim turnieju I fazy – w Tarnowie Podgórnym, licząc przy tym na bardzo słabą postawę naszych.

PB090049.JPG

Drugi zespół I ligi to typowe rezerwy klubu, w którym mają ogrywać się młodzi zawodnicy i zawodniczki by w przyszłości stanowić kadrę seniorską a w tym sezonie sięgać po triumfy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów/rek oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów/rek Młodszych. W turnieju w Tarnowie Podgórnym najlepiej spisał się Gracjan Machaj 566. Jeśli Gracjan ustabilizuje swoje wyniki na tym poziomie, może w przyszłości liczyć na powołanie do któregoś z zespołu superligowego. Również dobrze zagrała Julia Brodziszewska 534 i ona może liczyć w przyszłości na szansę gry w superligowej drużynie kobiet. Pozostałe wyniki naszych młodzieżowców: Bartka Ruszczyka 513 i wspólne Kasi Mroczkiewicz i Radka Świniarskiego 501 (zagrali po 60 rzutów), dały naszej drużynie wynik łączny 2114. Miejsce pierwsze zajęła druga drużyna Startu Gostyń a za naszymi znalazły się zespoły Alfy-Vector Tarnowo Podgórne i Polonii 1912 Leszno.