Pierwsze w sezonie trofeum młodzieżowe…

Nasza młodzież już czwarty tydzień chodzi do szkoły i zdobywa cenną wiedzę, przeszło dwa tygodnie temu wróciła też do kręglarskich treningów, po wakacyjnej przerwie. Co prawda w wakacje z kręglami miała do czynienia bo większość przebywała na obozach sportowych, jednak wiadomo, że nie był to okres intensywnych treningów czysto kręglarskich.

Sezon 2013/2014 ruszył na poważnie i nasza młodzież mogła w ubiegły weekend zobaczyć czy utrzymała wysoką formę z tak udanego minionego sezonu. Okazją do tego był ogólnopolski turniej „Wielkopolska Zaprasza”, który na poznańskiej kręgielni im. Stanisława Gojżewskiego zgromadził 80 młodych kręglarzy z ośmiu polskich klubów. W tej stawce nasz klub, reprezentowała „szeroka” grupa – aż 23 zawodniczek i zawodników.

wielkopolska_zaprasza_2013Turniej pokazał, że mimo zmiany kategorii wielu czołowych graczy, układ sił znacząco się nie zmienił. W poszczególnych kategoriach mamy zachowaną ciągłość, nawet nasza do tej pory najsłabsza personalnie kategoria juniorek młodszych się powiększyła. Możemy więc spokojnie liczyć na to, że drużynowo będziemy wygrywać w tym sezonie dużo turniejów.

Kręgielnia w Poznaniu jest dość wymagająca dla młodzieży i stąd wyniki nie były imponujące. We wszystkich kategoriach wiekowych wypracowaliśmy miejsca na podium, w każdej zdobyliśmy minimum drugie miejsce a jednak nie udało się żadnej z nich wygrać. To jest jedyne rozczarowanie, bo zespołowo „Dziewiątka-Amica” nie miała sobie równych.

Najwyższe pozycje zajęli: dzieci – Jakub Kląskała (2 m-ce); młodziczki – Julia Paszyk (2 m-ce), Martyna Remisz (3-mce); młodzicy – Mateusz Sawala (2 m-ce); juniorki mł. – Katarzyna Mroczkiewicz (2 m-ce), Patrycja Grzelak (3 mce); juniorzy mł. – Tymoteusz Ratajczak (2 m-ce). Najbliżej pierwszej lokaty była Kasia, której do szczęścia zabrakło 3 kręgli. Kasia zbyt słabo zagrała eliminacje, wchodząc do finału z ósmego miejsca, w finale start był już perfekcyjny.

Klasyfikacja drużynowa:

1
KK Dziewiątka-Amica Wronki
93
2
KS Polonia 1912 Leszno
37
3
KS Osir-Vector Tarnowo P.
37
4
MLKS Tucholanka Tuchola
20
5
KS Alfa-Vector Tarnowo P.
20
6
TKKF Platan Pleszew
7
7
KS Polonia Łaziska
1
8
KS Czarna Kula Poznań
0