Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Ostatnią młodzieżową imprezą sezonu 2012/2013 były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które zostały rozegrane we Wronkach. Nasza kategoria młodzików wygrywa w tym roku wszystkie zawody w Polsce i tym razem nie było inaczej.

W piątek i sobotę rozegrane zostały zawody w konkurencji par młodziczek i młodzików a także turniej tandemów mieszanych. W niedzielę najlepsza ósemka młodziczek i młodzików stoczyła pojedynek o triumf indywidualny.

W konkurencji młodziczek całe podium dla Dziewiątki-Amica Wronki. Na pierwszym miejscu uplasowała się para Grzelak Patrycja i Szczepska Sandra. Zaskoczeniem była bardzo dobra postawa Sandry, która pobiła w tych zawodach dwukrotnie rekord życiowy, grając w turnieju par 506 kręgli ale potem jeszcze wyżej w finale indywidualnym 521 kręgli. Drugie miejsce na podium par młodziczek zajęła Brodziszewska Julia i Paszyk Julia. Najniższe miejsce na podium dla Jądrzyk Wiktoria i Sarbak Karolina.

W turniej par młodzików rywalizacja była już bardziej zacięta. Miejsce pierwsze było niezagrożone. Wynik pierwszej pary „ustawił” zdecydowanie najlepszy rezultat w całym turnieju Gracjana Machaja, którym tym samym zawiesił sobie poprzeczkę z rekordem życiowym na poziomie 566 kręgli. W mistrzowskiej parze zagrał jako drugi Mateusz Sawala, którego wynik dał awans do finałowej ósemki turnieju indywidualnego. Ciekawą walkę mieliśmy za to o drugie miejsce a jej bohaterami byli tarnowianie i gostynianie. Zwycięsko z tej batalii wyszli nasi stali „sparing partnerzy” (przyp. z rozgrywanych meczy młodzieżowych) – Łukasz Kasprzak i Patryk Mrowiec. Miejscem trzecim musieli się zadowolić zawodnicy Startu Jędrzej Nowak i Patryk Łukaszewski. Tuż za podium nasza kolejna para – Mateusz Radzi i Maciej Olczyk.

Turniej par mieszanych (mikstów) to znów komplet medali dla wronczan, choć rywalizacja była bardzo wyrównana. Wygrał duet Julia BrodziszewskaGracjan Machaj przed Patrycją Grzelak z Mateuszem Sawalą oraz Julia Paszyk i Maciejem Olczykiem.

W turnieju par i mikstów wystartowała reprezentacja UKS Jedynka Świebodzice, którą gościliśmy we Wronkach pierwszy raz. Skromna grupka kręglarzy ze Świebodzic jeszcze nie mają umiejętności by liczyć się w stawce ale funkcjonują od niedawna więc na efekty będą musieli jeszcze poczekać. Nas jednak cieszy, że na kręglarskiej mapie Polski ponownie pojawiło się miasteczko z województwa dolnośląskiego.

W niedzielnym finale zobaczyliśmy szesnastkę najlepszych (osiem dziewcząt i ośmiu chłopaków), w tym dziewiątkę z Dziewiątki-Amica Wronki. Wśród młodziczek nasze dziewczęta pogodziła Nicoletta Dudziak z Polonii 1912 Leszno, która była jedyną reprezentantką tego do niedawna najprężniejszego klubu w Polsce. Nicola zagrała dwa razy niemalże ten sam wynik (530+532) a że w eliminacjach był to zdecydowanie najlepszy wynik to spokojnie dało to pierwsze miejsce leszczyniance. Drugie miejsce zajęła Julia Brodziszewska po najlepszym wyniku wśród dziewcząt (505+540) a trzecie dla Patrycji Grzelak, która również mocno poprawiła grę w finale (493+539). Warto podkreślić, że w finale dwie nasze młodsze zawodniczki pobijały rekordy życiowe. Były to, wspomniana już wcześniej Sandra Szczepska (506+521) oraz Julia Paszyk (469+534). Dało to Sandrze miejsce czwarte a Julii miejsce piąte.

Wśród młodzików pierwszego miejsca nie mógł odebrać nikt naszemu zawodnikowi Gracjanowi Machajowi, który znów w finale zagrał zdecydowanie najwyżej (566+549). Na drugim miejscu równo grający Patryk Mrowiec z OSiR Vector Tarnowo Podgórne a na trzecim gostynianin Patryk Lukaszewski. Szkoda troszkę czwartego miejsca Mateusza Sawali bo Mati pogubił się w ostatnich dziesięciu rzutach, miał naprawdę duże szanse na zajęcie miejsca na podium.

Co prawda nie było tym razem klasyfikacji klubowej ale z uwagi na to, że zawody Mistrzostw Międzywojewódzkich są punktowane w ramach sportu młodzieżowego to znów naszej młodzieży udało się zdobyć ważne punkty. Tym razem na konto klubu, gminy, powiatu i województwa Dziewiątka-Amica zdobyła 30 punktów.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE