Memoriał znów dla Dziewiątki…

W ubiegły weekend na kręgielni Czarnej Kuli Poznań odbył się turniej o wieloletniej tradycji – Memoriał Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego. W tych zawodach nasz klub uczestniczył jak co roku, z liczną obsadą. Niektórych ilość uczestników z Wronek wyprowadza już z równowagi ale nam pokazuje, że mamy bardzo szeroki skład w klubie – co gwarantuje spokojną przyszłość 🙂

Nasza reprezentacja, która była złożona z 20 zawodników i zawodniczek zajęła znów pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej – wyprzedzając znacznie Polonię 1912 Leszno i KS OSiR Tarnowo Podgórne. To zwycięstwo w żaden sposób nie jest podyktowane ilością zgłoszonych do zawodów zawodników. Nasi reprezentanci zajęli wiele miejsc medalowych i to one zadecydowały o naszym triumfie.

Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie organizatora. Zawierają one dokładne zdobycze punktowe poszczególnych graczy. My zwracamy uwagę na te najwyższe pozycje, wyróżniając naszych zawodników i zawodniczki tym wpisem.

W kategorii Dzieci była prowadzona jedna łączna klasyfikacja dla dziewczynek i chłopców. Tu faworytem był jak już się wszyscy przyzwyczaili Jakub Cwojdziński z Alfy Vector Tarnowo Podgórne. Kuba nie miał sobie równych. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka z Polonii Leszno – Anna Łochowicz, która pewnie zajęła drugą pozycję. Nasi reprezentanci stoczyli wewnętrzną batalię o trzecie miejsce podium i tu zwycięsko wyszedł Jakub Kląskała, który o dwa kręgle pokonał swojego klubowego kolegę Janka Klemeńskiego. Na piątej pozycji uplasowała się najlepsza z naszych dziewczynek – Martyna Wika.

Najwięcej zadowolenia przyniosła nam tym razem kategoria Młodziczek, w której nasze reprezentantki między sobą rozegrały walkę o komplet medali. Ostatecznie zwycięstwo odniosła Katarzyna Mroczkiewicz, która zagrała najrówniej w obu startach. Drugie miejsce tym razem dla Julii Brodziszewskiej a trzecie dla Patrycji Grzelak. Cieszy to, że nasze zawodniczki systematycznie pokazują się z dobrej strony na wszystkich kręgielniach, we wszystkich startach.

Kategoria Młodzików to w ostatnich tygodniach duży progres gry Gracjana Machaja, który wyrósł na aktualnego lidera w klubie. W duecie z Bartkiem Ruszczykiem tworzy bardzo solidny zespół. Po tytule Mistrza Polski jai zdobyli w parze tydzień temu – teraz przyszedł czas na dwie czołowe lokaty w memoriale. Gracjan obronił pierwszą pozycję z eliminacji natomiast Bartek w finale musiał odrobić duże straty, jakie poniósł w pierwszym starcie. Gra finałowa znacznie lepsza i dwa pierwsze miejsca dla wronczan.

W kategorii Juniorek młodszych nasze dwie reprezentantki spisały się troszkę poniżej oczekiwań. Najbliżej finału była Anna Piotrowska ale miejsce ósme nie gwarantowało finałowego startu.

Kategoria Juniorów młodszych to start szóstki naszych, z czego czwórce udał się start w eliminacjach, który dał szansę poprawienia miejsca w finale. Patryk Janicki, który ma bardzo dobry okres gry w sezonie był liderem po eliminacjach a w finale spokojnie to miejsce obronił. Kornel Ratajczak zajmował drugie miejsce ale słabszy start w finale spowodował, że spadł na trzecie miejsce. Dwa miejsca na podium to bardzo dobry rezultat a jeszcze bardziej cieszy, że progres gry zanotowali dwaj zawodnicy, którzy raczej w finałach grają rzadko. Zarówno Tymek Ratajczak jak i Radek Świniarski udowodnili, że warto systematycznie trenować i czekać cierpliwie na wyniki. Budowa zespołu, który powalczy o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w tym sezonie jest na dobrym etapie rozwoju. W rezerwie jest jeszcze dwójka najmłodszych juniorów, którzy tym razem zagrali troszkę słabiej.

Reasumując, kolejne udane zawody, wiele czołowych miejsc – co gwarantowało, że na podium było wiele „zielono-czarnych” barw. Należy naprawdę być zadowolonym z tego co udało się do tej pory osiągnąć i dalej pracować by teraz bronić pozycję lidera młodzieżowego kręglarstwa.