I liga zakończyła pierwszą fazę rozgrywek

W sobotę, 15 grudnia rozegrano czwarte turnieje pierwszej fazy rozgrywek w I lidze PZK. Nasze drużyny rywalizowały w Gostyniu (gr. B) i we Wronkach (gr. D). Występ należy uznać za udany, i tylko szkoda, że pierwsza faza się już kończy. Po słabiutkim początku w tych rozgrywkach ekipy z Wronek podniosły się i pokazały kawałek ciekawych kręgli.

W grupie B grał nasz team pod nazwą Dziewiątka-Amica II. Turniej w Gostyniu był bardzo wyrównany. Wszystkie cztery zespoły zmieściły się w przedziale 47 kręgli. Nasi zawodnicy zagrali dość nierówno. Dwa dobre rezultaty i dwa niestety słabe. Leszek Dopierała 531 i Tomasz Pajor 528 ze swoich wyników mogą być zadowoleni. Nieco gorzej Krzysztof Sawala 488 i Leszek Kowalski 474. Łączny wynik 2021 – dało to trzecie miejsce w turnieju i czwarte w ostatecznej tabeli grupowej z ośmioma punktami.

W grupie D wroniecka młodzież była gospodarzem zawodów i z roli wywiązała się znakomicie. Drużynę wzmocnił Michał Pajor, który pauzował w ostatniej kolejce Superligi. Było to dobre posunięcie, bo Michał uzyskał świetny wynik 562. „Swoje” dołożyli też Kornel Ratajczak 541, Szymon Adamczak 537 i Patryk Janicki 530. Jak widać nikt nie zawiódł i wynik 2170 dał nam wygraną tego dnia. W tej grupie rywalizowało pięć drużyn. Dziewiątka-Amica zajęła w niej czwarte miejsce z czterema punktami.

Teraz w drugiej fazie rozgrywek obie nasze ekipy będą rywalizować w grupie H o miejsca 9-16.