Kręgle „Dumą Wronek”

Zwyczajowo Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, na początku roku, zaprosił do siebie wronieckich przedsiębiorców, służby mundurowe, duchownych, sportowców i reprezentantów kultury. W części oficjalnej oprócz przedstawienia osiągnięć samorządowych najwięcej czasu poświęcone jest uhonorowaniu osiągnięć w minionym roku wszelkich sukcesów sportowych, kulturalnych, przedsiębiorczych.

W tym roku piękne statuetki „Duma Wronek 2015” trafiło do wielu osób z terenu Miasta Gminy i Wronki, w tym do naszych zawodniczek i zawodników. W przypadku kręglarskich sukcesów było ich w 2015 roku sporo, aż 25 medali Mistrzostw Polski. Na te medale zapracował cały klub i bez zbędnych słów można powiedzieć, że wszyscy jesteśmy Dumą Wronek od lat 😉

DumaWronek2015.jpg

zdjęcia: FotoRafi – Rafał Sierchuła

Podczas gali noworocznej jednak statuetki odebrali Ci, dla których ten roku był wyjątkowo udany. Niestety z powodów regulaminowych wyróżnień nie odbierają Ci, którzy nie są mieszkańcami naszego miasta – troszkę szkoda bo na pewno kolejny udany rok może zaliczyć choćby Bartosz Krug. On jednak za swoje osiągnięcia odbierze należne chwały w swojej gminie a sam zainteresowany wie, ile znaczy dla naszego klubu.

Z wszystkimi osiągnięciami rekordowego pod względem liczby medali Mistrzostw Polski w roku 2015 można zapoznać się w naszej Tabeli Honorowej.

Na uroczystości, z rąk Burmistrza Wronek – Mirosława Wieczora i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Wronki – Sławomira Śniegowskiego, wyróżnienia za rok 2015 otrzymali:

Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz – Zwyciężczyni Grand Prix Polski, Zwyciężczyni Rankingu Polskiego Związku Kręglarskiego w sezonie 2014/2015, Mistrzostwo Polski w Parach Seniorek (z Sylwią Machniewską), Mistrzostwo Polski w Tandemie Mieszanym Seniorów (z Maciejem Kląskała), II V- ce Mistrzostwo Polski w Sprincie Seniorek, Drużynowe II Vice Mistrzostwo Polski Seniorek

Julia Brodziszewska – II Vice Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych, Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych, Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorek, II Vice Mistrzostwo Polski w Parach Juniorek Młodszych (z Katarzyną Mroczkiewicz), Vice Mistrzostwo Polski w Tandemach Mieszanych Juniorów Młodszych (z Kamilem Palaczem), Drużynowe II Vice Mistrzostwo Polski Seniorek.

Sandra Szczepska –  brązowy medal na Pucharze Świata U-14 w konkurencji Tandem Mieszany.

Sylwia Machniewska – złoty medal drużynowy w Mistrzostwach Polski Juniorek, srebro w Mistrzostwach Polski Sprintów, brąz w drużynie Seniorek.

Tymoteusz Ratajczak – Mistrz Polski w Sprincie Juniorów Młodszych (2014/2015), Indywidualny Vice Mistrz Polski w Juniorów (2015/2016), Drużynowe Vice Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych, Drużynowe II Vice Mistrzostwo Polski Juniorów.

Jakub Kląskała – Indywidualny V-ce Mistrz Polski Młodzików, V-ce Mistrz Polski Młodzików w parze (z Jankiem Klemenskim).

DumaWronek2015_2.jpg

zdjęcia: FotoRafi – Rafał Sierchuła