Zima w mieście – I turniej

Podczas trwania tegorocznych ferii zimowych na wronieckiej kręgielni Urząd Miasta i Gminy Wronki organizuje blok zajęć dla najmłodszych mieszkańców. Podsumowując pierwszy tydzień można śmiało powiedzieć, że był to tydzień pełen zaskoczenia i rekordowej frekwencji. Zajęcia prowadzone w środę i czwartek miały charakter rekreacyjnych treningów podczas, których część uczestników zapoznawała się ze sportem kręglarskim, a część „stałych bywalców” tego typu zajęć szlifowała formę przed zajęciami piątkowymi, które miały charakter turniejowy. Zarówno w zajęciach jak i turnieju mogą brać udział dzieci i młodzież z naszej gminy, która nie przekroczyła 15 roku życia. Wspomniana frekwencja w pierwszym tygodniu była tak duża, że zajęcia z konieczności organizacyjnych musiały zostać podzielone na dwie grupy wiekowe (podział ten obowiązuje także w drugim tygodniu zajęć, komunikat na stronie Urzędu MiG). Doliczono się, że kręgielnie w środę i czwartek odwiedziło blisko 150 osób.

Miłośnicy sportu kręglarskiego nie zawiedli także w piątek 7 lutego 2014r. kiedy to rozegrany został Otwarty Turniej Kręglarski dla dzieci i młodzieży „Zima w Mieście i Gminie Wronki 2014”, który został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Wronki (główny sponsor nagród) oraz K.K. Dziewiątka-Amica” Wronki w osobach Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz i Roman Bączkiewicz.

Tego dnia do współzawodnictwa indywidualnego przystąpiła rekordowa 74 osobowa grupa młodych utalentowanych sportowców. Turniej rozegrany został w siedmiu kategoriach wiekowych: dzieci do 7 lat, dzieci 8-9 lat, dziewczynki 10-12 lat, chłopcy 10-12 lat, klubowicze 11-12 lat, klubowicze 13-15 lat, dziewczyny/chłopcy 13-15 lat,

Każdy zawodnik oddał ponad 30 rzutów do tzw. pełnych ustawień kręgli. Po prawdziwej sportowej rywalizacji wyłonieni zostali aktualnie najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych:

Kategoria: Dzieci do 7 lat

1. miejsce – Emilka Batura
2. miejsce – Kacper Kinowski
3. miejsce – Katarzyna Noje i Sylwia Cypel

Kategoria: Dzieci 8–9 lat

1. miejsce – Julia Krzyżaniak
2. miejsce – Damian Beliński
3. miejsce – Martyna Zoglowek
4. miejsce – Alicja Klemenska

Kategoria: Dziewczynki 10–12 lat

1. miejcie – Martyna Dolna
2. miejsce – Karolina Musiał
3. miejsce – Katarzyna Strzeszak
4. miejsce – Wiktoria Wika

Kategoria: Chłopcy 11-12 lat

1. miejcie – Wojciech Anklam
2. miejsce – Jakub Woźnicki
3. miejsce – Kamil Mataj
4. miejsce – Mateusz Grzywaczewski
Kategoria: Klubowicze 11-12 lat
1. miejcie – Karolina Wasik
2. miejsce – Jan Klemenski
3. miejsce – Dominik Nowicki
4. miejsce – Maciej Kaszkowiak
Kategoria: Klubowicze 13-15 lat
1. miejcie – Patrycja Grzelak
2. miejsce – Martyna Remisz
3. miejsce – Mateusz Sawala
4. miejsce – Mateusz Radzi

Kategoria: Dziewczyny/Chłopcy 13 – 15 lat

1. miejcie – Julia Citkowska
2. miejsce – Jakub Wójcik
3. miejsce – Sebastian Frankowski
4. miejsce – Dominika Waroś

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, zwycięzcy w każdej kategorii nagrodzeni zostali pucharami, a zawodnicy z miejsc 2-4 otrzymali medale.

W drugim tygodniu ferii rozkład zajęć jest taki sam: środa i czwartek to dni, w których między 11.00 a 14.00 można „potrenować” grę w kręgle, a w piątek 14 lutego od 14.00 sprawdzić się z rówieśnikami w rywalizacji turniejowej.

Ze sportowym pozdrowieniem „Dobry rzut”