Czarny weekend dla wronieckich ligowców

Powiedzieć, że nie był to udany weekend dla naszych drużyn, które rywalizują w Superlidze kobiet, Superlidze mężczyzn i I lidze, to bardzo delikatne stwierdzenie. Niestety miniona sobota i niedziela rysuje się w czarnych barwach dla Dziewiątki-Amica Wronki. Jest jednak jeden plus – gorzej już raczej nie będzie, więc może być tylko lepiej 🙂

9Amica_Dębinki

Podsumowanie zaczniemy od I ligi, która grała tradycyjnie w sobotę (11.01.2014 r.). Nasza „starsza” drużyna, uzupełniona juniorem mł. Mateuszem Kląskałą, grała w Sierakowie w gr. E. Niestety sprawdziło się po raz kolejny, że wronieccy zawodnicy nie radzą sobie rewelacyjnie na kręgielni w Sierakowie. Krzysztof Sawala (522), Mateusz Kląskała (510), Leszek Kowalski (498) i Beata Śmiglak (497) zajęli czwarte miejsce w stawce i ciężko będzie myśleć o awansie do wielkiego finału. Walkę jednak na pewno podejmą. W turnieju pewnie zwyciężył KS Start Gostyń. W drugiej z grup mistrzowskich „F” rywalizowała nasza młodzież. Na obiekcie w Lesznie nie doczekaliśmy się tym razem wysokich wyników, nie zawiódł jedynie Radek Świniarski (518). Pozostałe wyniki to: 471 Julia Brodziszewska, 470 Bartosz Ruszczyk, 455 Kamil Palacz/Weronika Remisz. Turniej pewnie wygrywają gospodarze z Leszna, Dziewiątka-Amica na czwartej pozycji.

W Superlidze kobiet nasze panie czekał ciężki mecz domowy z Gdańskiem. Jak się okazało zawodniczki przyjezdne tego dnia były w bardzo dobrej dyspozycji i pewnie ograły nas 1:4. Jedyną, która „urwała” punkt dla Wronek była Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz (543). Pozostałe wyniki to: 519 Marta Woźniak, 516 Anna Piotrowska, 511 Iwona Pacholczyk. Porażka zepchnęła nasze dziewczyny na 3 miejsce w tabeli (właśnie za Dębinkami Gdańsk).

Męskie drużyny superligowe zagrały solidarnie…na zero. Obie rywalizowały z Alfą-Vector Tarnowo Podgórne. Najpierw na tory wyszła nasza „dwójka” i „jedynka” Alfy. Niestety większych emocji tu nie było, nam udało się wygrać zaledwie 2 sety. Warto na pewno zwrócić uwagę na świetny wynik Michała Grędziaka (620) i wyrównaną oraz dobrą grę gości (2347) jako drużyny. W naszej ekipie najlepiej pokazał się Tomek Pajor 564, przyzwoicie także Szymon Adamczak 546. Poniżej swojego poziomu Filip Brzóska 516 oraz Patryk Janicki 494. 0:5 dla gości + punkt bonusowy za dwumecz.

Wroniecka „jedynka” i „dwójka” Alfy zagrały na podobnym poziomie i z podobną różnicą kręgli między sobą. Nasi zawodnicy uzyskali niezwykle zbliżone wyniki… niestety wszystkie cztery zdecydowanie za słabe. Artur Piosik 532, Mateusz Borowski 528, Maciej Kląskała 525 i Bartosz Krug zmieniony przez debiutanta Gracjana Machaja (po 90 rzutach) 525. Na pochwałę zasługuje chyba tylko udany debiut młodziutkiego Gracjana (147 na 30 rzutów i urwany punkcik setowy). Rywale równo i wysoko, z wyróżniającym się 614 Dawida Strzelczaka. Tu także 0:5 i bonus jedzie do Tarnowa Podgórnego.

Kolejne mecze ligowe za dwa tygodnie, wierzymy, że dadzą nam one nieco więcej miłych informacji do opisywania.