Mikołaj zawitał na kręgielni…

W sobotę 7 grudnia 2013 r. na kręgielni przy ul. Poznańskiej trzydziestu czterech dzieciaczków przybyło na zaproszenie Dziewiątki-Amica i Amatorskiego Stowarzyszenia Kręglarzy by powitać Mikołaja oraz oczywiście by zagrać w zorganizowanym turnieju.

Mikołaj_Grupa

Dzieci podzieliliśmy na cztery grupy: dziewczynki do 10 lat, dziewczynki 11-12 lat oraz podobnie chłopców do 10 lat i 11-12 lat. W tych kategoriach dzieci zagrały „na dystansie” 40 rzutów, oddając po 10 rzutów na każdym z czterech torów.

Było wiele emocji na torach, muzyczka w tle a co najważniejsze wiele dziecięcych uśmiechów na twarzach.

Wśród grupy dzieci mieliśmy dwa „rodzynki” – chłopców 3-letnich, dla których największą frajdą była gra w kręgle i dużą niespodzianką to, że na koniec pojawił się prawdziwy Mikołaj !

Wszystkie dzieci podczas uroczystego zakończenia dostały od Mikołaja świąteczną torbę słodyczy, ufundowanych przez firmę Żabka Polska – właściciela sieci sklepów Żabka i FreshMarket. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary zakupione przez organizatorów oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez liczną grupę lokalnych sponsorów: „Bart-Trans” Sp.z.o.o, „Krystan” Stanisław Juracki, „Fafirek” Myjnia Samochodowa, „Rafex” Rafał kwaśny, „Jotmar” Sp. z o.o., Nawrot i Synowie Organmistrzostwo, PHU „Sezam” Bernadeta Wojciech Odrobny Sp.J., Stacja Diagnostyczna Marian Stańko, Firma Handlowa Hojan Tadeusz, Ubezpieczenia Hojan Wiesław. Wszystkim im serdecznie dziękujemy za wsparcie…

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami okazali się: Alicja Klemenska wśród dziewczynek do 10 lat, Weronika Roszak wśród dziewczynek 11-12 lat, Bartosz Kozłowski wśród chłopców do 10 lat i Kamil Mataj wśród chłopców 11-12 lat. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy zawodów złapali kręglarskiego bakcyla i będą naszą kręgielnię chętnie odwiedzać w przyszłości. W ceremonii zakończenia uhonorowano również dwójkę najmłodszych: Olka Gorajskiego i Mikołaja Zastróżnego – oboje mają 3-latka a zapału do gry w kręgle tyle, że już za 10 lat na pewno zasilą wroniecki klub 😉

Zawody poprowadzili przedstawiciele zarządów obu stowarzyszeń: Maciej Kląskała i Roman Bączkiewicz z Dziewiątka-Amica oraz Marek Jabłoński i Czesław Konkol z Amatorskiego Stowarzyszenia Kręglarzy.

Szczegółowe wyniki Dziecięcego Turnieju Mikołajkowego