Młodzież najlepsza w Poznaniu

Miniony weekend był bogaty w wydarzenia kręglarskie. W czasie gdy dorosła część kręglarzy rywalizowała w Grand Prix Polski w Lesznie, młodzież konkurowała ze sobą w Poznaniu na tradycyjnym turnieju „Wielkopolska Zaprasza”.

Od 30. Młodzieżowy Turniej Wielkopolska Zaprasza

Nasz klub był reprezentowany przez 18 osobową reprezentację i okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji klubowej – zdobywając 81 punktów, jako jedyny punktując we wszystkich kategoriach wiekowych. Drugie miejsce klubowo zajął KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne (30 pkt) a trzecie Polonia 1912 Leszno (26 pkt).

Nasi reprezentanci zwyciężyli w kateogoriach młodziczek, młodzików i juniorów mł. ale na podium zajmowali również inne pozycje. Gwiazdą finałów okazał się Kornel Ratajczak, który wynikiem 597 zdeklasował rywali w swojej kategorii. To nowy rekord życiowy „Wafla” a pachniało nawet sześćsetką… Pierwszy sezon w starszej kategorii (juniora młodszego) wyśmienicie zaczął Mateusz Kląskała, który zajął trzecie miejsce. Bardzo dobrze spisał się również Bartek Ruszczyk w młodzikach, który wystąpił jako jedyny wronczanin w tej kategorii ale swoją równą grą w sobotę i niedzielę, wygrał bardzo pewnie. W kategorii młodziczek poziom nie był zbyt wysoki ale zwycięstwo Julii Brodziszewskiej oraz drugie miejsce Patrycji Grzelak było niezagrożone. Możemy być również zadowoleni z gry naszych najmłodszych. Co prawda musieli oni uznać wyższość „dominatora” tej kategorii wiekowej Jakuba Cwojdzińskiego ale dobrymi wynikami zajęli miejsca medalowe – Jakub Kląskała miejsce drugie a Janek Klemeński miejsce trzecie.

Pierwsze zawody młodzieżowe pokazały, że wronieckie kręglarstwo ma się bardzo dobrze. Grupa młodych adeptów naszego sportu jest zgrana, dopinguje sobie, świetnie się bawi i przede wszystkim potrafi wygrywać…

WYNIKI XXX „WIELKOPOLSKA ZAPRASZA”

Kolejne zawody młodzieżowe już 6-7 października w Tucholi. Tam wysyłamy silną reprezentację i będziemy chcieli poznański sukces powtórzyć.

P.S. Na zakończeniu zawodów, Prezes Dziewiątki – Maciej Kląskała złożył w imieniu wronieckich kręglarzy urodzinowe życzenia dla Bronisława Bednarka Prezesa Honorowego Polskiego Związku Kręglarskiego, Prezesa Klubu Czarna Kula Poznań.