Mistrz jest znany…

2 Turniej Finałowy w Superlidze Kobiet dał jedną ostateczną odpowiedź na pytanie „Kto Mistrzem jest?” – KS Polonia 12912 Leszno.

Dziewczęta z Leszna wspólnie ze swoimi kolegami, którzy przypieczętowali swój triumf już wcześniej, mogą cieszyć się z kolejnego złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski.

Od Turnieje Finałowe SK 2012

Tak jak w rundzie meczowej i przed dwoma tygodniami w Tarnowie Podgórnym, drużyna Polonii zdecydowanie zwyciężyła we wronieckim turnieju. Walka o drugie i trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski mogła też się rozstrzygnąć już w ten weekend ale ostatecznie musimy poczekać do ostatniego turnieju, który odbędzie się za dwa tygodnie w Lesznie.

Nasza drużyna, która mogła świętować w niedzielę tytuł V-ce Mistrza, niestety zagrała nerwowo i przegrywając z Alfą Vector Tarnowo Podgórne musi w Lesznie jeszcze powalczyć by odebrać srebrne krążki Mistrzostw Polski. Sytuacja drużyny nie jest zła bo ma 2 punkty przewagi ale w Lesznie trzeba walczyć do końca bo ciągle drużyna z Tarnowa ma szansę „wyrwać” drugie miejsce naszym Paniom.

W turnieju wronieckim było widać, że Panie są dość spięte. Kręgielnia daje możliwość gry wysokich wyników, o czym świadczą statystyki ligowe serwisu kregle.net. W minioną niedzielę tylko niektóre zawodniczki to potwierdziły – no cóż presja walki o medale robi swoje…

Najlepszymi zawodniczkami w turnieju były: Agata Banaszak z Dziewiątki Wronki i Małgorzata Leopold z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, które zagrały równo po 577. Na wyróżnienie w pozostałych drużynach zasłużyły: Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno (568) i Justyna Runka z Tucholanki-Łuczniczki Tuchola (563).

O zwycięstwie Leszna zdecydowała dość równa gra wszystkich zawodniczek i brak wynikowych wpadek. W innych drużynach takie wpadki się zdarzyły, stąd zróżnicowane wyniki.

Ostatecznie drugie miejsce w turnieju dla Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, trzecie dla Dziewiątki Wronki a tabelę zamknęła drużyna z Tucholi.

WYNIKI 2 TURNIEJU FINAŁOWEGO we Wronkach [PDF]