Słaby start w juniorskich tandemach mieszanych i sprintach.

Chyba nie takiego startu spodziewaliśmy się po naszej 5-osobowej reprezentacji w Mistrzostwach Polski Juniorów/ek w tandemach mieszanych i sprintach, które w miniony weekend odbyły się w Tucholi. Nasza młodzież wróciła do domu bez medalu, co gorsza – nie zdobywając nawet punktu za miejsca 1-8…

W sobotę rozegrano konkurencję tandemów mieszanych (tzw. mixty). Wśród 16 rywalizujących par były dwie z Wronek. Sylwia i Jakub Machniewscy toczyli pojedynek z mixtem TKKF Dębinek Gdańsk (Serwińska/Sikora). Oba mixty wygrywają po jednym torze i mamy rzuty zwycięstwa. Lepsi w tym elemencie okazują się Gdańszczanie 11:14. Nasza para odpada z gry. Marta Woźniak i Bartek Krug walczyli z parą z Łazisk (Szostek/Szostok). Niestety był to pojedynek bez większej historii zakończony gładkim 0:2 dla tandemu ze Śląska. Tym sposobem turniej mixtów się dla nas zakończył. Złote medale zdobyli Małgorzata Leopold i Bartosz Włodarczyk (Tarnowo Podg./Leszno).

W turnieju sprintów juniorek wystartowały trzy nasze dziewczyny. Od kwalifikacji musiała zacząć Karolina Matuszewska (rozstawienie na podstawie Rankingu PZK). Mimo dość przeciętnej gry szczęśliwie udało jej się pokonać Ewę Anczykowską (Tuchola). 1-1 w torach oraz 30:29 rzutami dogrywki. W kolejnej rundzie (eliminacje) Karolina trafia na jedną z faworytek: Małgorzatę Leopold i ulega jej 0-2, choć tym razem gra była już nieco lepsza. Jak się później okazało Małgosia została złotą medalistką zawodów. Pechowo odpada z gry Marta Woźniak. Rewelacyjny tor 111 oraz 81 dało jej 'tylko’ 1-1 z Anną Szymoniak. W rzutach zwycięstwa lepsza okazała się zawodniczka z Pleszewa 18:19… Sylwia Machniewska remisuje 1-1 z Katarzyną Żurczak (Poznań) i podobnie jak Marta odpada przez gorzej wykonane rzuty zwycięstwa 14:19.

Juniorzy: Bartek Krug i Kuba Machniewski również zatrzymali się na rundzie eliminacyjnej. Bartek musiał grać już w kwalifikacjach. Tam nieznacznie, ale 2:0 pokonuje Błażeja Kruegera z Tucholi. W niedzielny poranek jego rywalem był Adrian Szulc. Tory 88 i 80 nie dają niestety żadnego punktu i Bartek żegna się z turniejem. Słabiutko wypadł Jakub Machniewski w pojedynku z Marcinem Szostokiem (późniejszym mistrzem). Tutaj też 0-2 i jeszcze słabsze rezultaty ’Machiny’.

Pozostaje mieć nadzieję, że MP Sprintów i Mixtów wśród seniorów wypadną nieco lepiej. Okazja do poprawy humoru będzie jednak już za tydzień – też w Tucholi. Właśnie tam drużyna męska rozegra swój kolejny mecz w Superlidze.