Zwycięstwo w pierwszym turnieju finałowym Superligi Kobiet

Bardzo udanie zaprezentowały się nasze zawodniczki podczas pierwszego turnieju finałowego w Superlidze Kobiet. W sobotę 25 lutego na torach kręgielni w Tarnowie Podgórnym rywalizowały cztery zespoły: Polonia 1912 Leszno, Alfa Vector OSiR Tarnowo Podgórne, Tucholanka Łuczniczka Tuchola oraz nasze panie z Wronek. Za pierwsze miejsce w turnieju drużyna otrzymywała 5 punktów do tabeli, za drugie 4, za trzecie 3 i za czwarte 2.

Otwarcie turnieju w naszym wykonaniu bardzo udane. Marta Duszyńska gra 555, ale jeszcze więcej (590) uzyskuje faworytka z Leszna – Kinga Konopa. Pozycja wyjściowa nie jest więc zła. Równy poziom utrzymujemy za sprawą Agaty Banaszak, która uzyskuje wynik 550. W tym bloku traci znacznie Tuchola, pozostałe ekipy nieco zyskują nad nami. Trzecia w drużynie wronieckiej gra Natalia Skrzypczak. Jej wynik to świetne 570 kręgli, co lokuje dziewczyny tuż za liderkami z Leszna. Marta Woźniak dość słabo radzi sobie na torach w Tarnowie (248 po 60 rzutach) i na półmetku zostaje zmieniona przez Sylwię Machniewską. Sylwia gra nieco skuteczniej (262) i kończy współną grę na wyniku 510. Monika Bugaj nie miała w tym sezonie wielu okazji do zaprezentowania swojej formy, ale w sobotnim turnieju nie zawiodła. Jej wynik to 537, szkoda tylko kilku dziur. Na koniec do boju wydelegowana została Beata Śmiglak. W toczonym bezpośrednim pojedynku z Jolantą Jaś z Leszna Beata radzi sobie bardzo dobrze, zwłaszcza do zbieranych. Po ostatnim rzucie na tablicy świetlnej widnieje wynik 560. Co ciekawe drużynowo daje to nam 3282 kręgle… tyle samo co drużyna z Leszna! Zadecydowały więc zbierane, które wyższe miały panie z Wronek i to one zwyciężyły w turnieju i zainkasowały 5 punktów do tabeli ligowej.

Pozostałe dwa turnieje we Wronkach i Lesznie rozegrane zostaną w marcu i zapowiadają się bardzo emocjonująco.

Już dziś zapraszamy na II Turniej Finałowy, który odbędzie się w niedzielę 11.03.2012 od godziny 12.00 na kręgielni we Wronkach. Nasza drużyna potrzebuje dużego wsparcia bo jest szansa na V-ce Mistrzostwo Polski – choć nawet przy odrobinie szczęścia jest jeszcze matematyczna szansa na historyczne złoto…

Końcowe wyniki I turnieju finałowego kobiet we Tarnowie Podgórnym:

  1. „Dziewiątka” Wronki (3282), zbierane 1102
  2. „Polonia 1912 ” Leszno (3282), zbierane 1032
  3. „Alfa-Vector OSiR” Tarnowo Podgórne (3415)
  4. „Tucholanka-Łuczniczka” Tuchola (3257)
Tabela po I Turnieju w Tarnowie Podgórnym

 

M-ce

Drużyna

Pkt.

1.

KS Polonia 1912 Leszno

17

2.

KK Dziewiątka Wronki

13

3.

KS Alfa-Vector OSiR Tarnowo Podgórne

10

4.

MLKS Tucholanka-Łuczniczka Tuchola

4

Gratulujemy !