Zieloni w Pucharze Polski

Tegoroczny Puchar Polski w kręglarstwie klasycznym rozegrany został w Poznaniu, na kręgielni Czarnej Kuli. Wśród sześćdziesięciu startujących znaleźli się również piątka naszych zawodników i jedna zawodniczka a jak okazało się na koniec zawodów mieliśmy również drobne sukcesy.

Spośród mężczyzn do szesnastoosobowego finału udało się awansować trójce naszych – Leszek Kowalski zajmował po eliminacjach czwartą lokatę z wynikiem 539 kręgli a finałowe 520 zagwarantowało mu zachowanie tej pozycji. Nastąpiło lekkie przetasowanie wśród zawodników z pierwszej trójki ale nikt strefy medalowej nie opuścił. Zawody wygrał po pięknym finale Robert Wojcieszak z OZK Wielkopolski. Drugie miejsce dla lidera eliminacji Karola Nowaka z Sierakowa (również OZK Wielkopolski). Trzecie miejsce dla zawodnika TKKF Sokół Brzesko – Marcela Kociołka. Z Wronczan w finale zagrali jeszcze Tymoteusz Ratajczak i Radosław Świniarski, którzy zajęli odpowiednio miejsca 7 i 9.

Puchar Polski 2015 mężczyźni

Wśród kobiet nasz rodzynek Anna Piotrowska również zajmowała po eliminacjach czwartą lokatę, którą jednak udało się poprawić w finale. Awans na miejsce trzecie. Na wyższych stopniach podium stanęły miejscowe zawodniczki z Czarnej Kuli Poznań – Agata Banaszak na drugim i Patrycja Poznańska.

Puchar Polski 2015 kobiety

Reszta naszych zawodników i zawodniczek odpoczywała przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które już w dniach 12-13 grudnia odbędą się Tomaszowie Mazowieckim.