Amica Kids

W tym roku Amica Cup poprzedził turniej Amica Kids – w którym zagrało 73 dzieci i młodzików. Rozegraliśmy turniej par dzieci i młodzików.

IMG_9677

Wśród par dzieci zwyciężył duet z Sierakowa Lena Jenek i Jan Podolski. Miejsce drugie dla braci Brzósków – Gorana i Igora z Wronek. Trzecia pozycja również dla pry wronieckiej – Aleksander Słodzinka i Bartosz Konieczny.

Wśród par młodzików wygrała para mieszana z Leszna i Tarnowa Podgórnego – Filip Łochowicz i Michał Bonk. Drugie miejsce zajęli sierakowianie – Maksymilian Kmieciak i Jakub Woźnicki a na trzecim wronczanie – Weronika Roszak i Julia Konieczna.

Finały indywidualne zostały rozegrane w dniu finału Amica Cup dla dorosłych, więc dla młodych graczy było to dużym przeżyciem. Najlepiej presję wytrzymali Jan Podolski z Sierakowa oraz Goran Brzóska i Maria Pajor z Wronek, zawodnicy i zawodniczka którzy bardzo dobrze spisują się już w zawodach ogólnopolskich w kalendarzu PZKręgl. Dużą niespodzianką w kat. dzieci było czwarte miejsce Nadii Kopras-Kabacińskiej, która nie trenuje jeszcze w klubie a już radzi sobie wyśmienicie.

Wśród młodzików w finale zwyciężył Mistrz Polski tej kategorii wiekowej Michał Bonk z Tarnowa Podgórnego, przed Mateuszem Kraczewskim z Leszna i Bartoszem Kozłowskim z Wronek.

Można uznać, że pierwsza edycja Amica Kids zaskoczyła zainteresowaniem i z dużym prawdopodobieństwem odbędzie się za rok.