Ten puchar jest nasz…

W sezonie 2017/2018 roku Polski Związek Kręglarski zainaugurował rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów, w której mogą uczestniczyć polskie kluby. Idea pozwala rywalizować zawodnikom i zawodniczkom w drużynach czteroosobowych w turniejach, które organizuje każdy zespół. Składy mogą dowolnie rotować w trakcie sezonu a drużyny mogą tworzyć w dowolnej konfiguracji juniorki i juniorzy oraz juniorki mł. i juniorzy mł. Dzięki temu Centralna Liga Juniorów ma być zapleczem rozgrywek superligowych.

W pierwszej edycji świetnie spisaa się Dziewiątka-Amica Wronki, która ostatecznie zajęła pierwszą lokatę. Tak się złożyło, że ostatni turniej był rozegrany we Wronkach i to tu mogliśmy świętować zwycięstwo. W całym sezonie w zespole wystartowali Jakub Kląskała, Jan Klemenski, Julia Brodziszewska, Julia Paszyk, Maciej Kaszkowiak, Maciej Olczyk, Mateusz Radzi, Sandra Szczepska , Weronika Remisz, Wiktoria Jądrzyk i każdy „przyłożył rękę” do zdobycia pucharu dla naszego klubu.

IMG_20180303_163034

Na drugim miejscu uplasował się OSiR Vector Tarnowo Podgórne, który do ostatniego turnieju rywalizował o triumf. Na trzecim poziomie podium stanął zespół Tucholanki Tuchola, który zwycięstwem we Wronkach w ostatnim turnieju wywalczył trzecie miejsce w rozgrywkach.

Puchary drużynom wręczył Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZKręgl., Wiceprezes Polskiego Związku Kręglarskiego –  i Prezes Klubu Dziewiątka-Amica Wronki – w jednej osobie 😉 Maciej Kląskała

Gratulujemy

ZapiszZapisz