Świąteczne kulanie młodzieży w Tarnowie Podgórnym

Tradycyjnie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem młodzież kręglarska spotyka się na Turnieju Świątecznym. Od kilku lat zawody odbywają się w Tarnowie Podgórnym, tak było też tym razem. Nasza młodzież spisała się w tym roku znakomicie, zresztą jak w całym 2017 🙂

Turniej Świąteczny 2017

W kategorii dziewczynek zwyciężyła nasza zawodniczka – Maria Pajor, która tym razem zagrała 292 kręgle. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki OSiR Vector Tarnowo Podgórne: Gabrysia Gdowska i Wiktoria Wąsala. Wśród chłopców zabrakło miejsca na podium dla naszych. Zwyciężył Dominik Dutkiewicz ze Startu Gostyń, przed Jankiem Podolskim z Wrzosu Sieraków i Marcelem Piastą z Czarnej Kuli Poznań.

W kategorii młodziczek wygrała Iwona Dziamska z OSiR Vector przed naszą Julią Konieczną i Olą Banaszak ze Startu Gostyń. Wśród młodzików nasi zawodnicy zajęli dwa pierwsze miejsca a o zwycięstwie zadecydowały zbierane. Tu lepszy okazał się Kevin Prętki, który właśnie w elemencie gry do układów był lepszy od Krzyśka Przewoźnego. na trzecim miejscu zawodnik gospodarzy Artur Dziamski.

Kategorię juniorek młodszych zdominowały wronczanki. Najlepsza okazała się Wiktoria Jądrzyk, która zachowała najwięcej zimnej krwi w grze finałowej. Druga była Weronika Roszak a trzecia Sandra Szczepska. Wśród juniorów młodszych najlepszy w finale był Janek Klemenski, który zwyciężył gładko z drugim Tomaszem Bylińskim z OSiR Vector i kolejnym naszym zawodnikiem Mateuszem Grzywaczewskim.

W dekoracji najlepszych uczestniczyli: Prezes Polskiego Związku Kręglarskiego Bernard Broński oraz Wiceprezes – Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego – Maciej Kląskała. Ceremonię zakończenia poprowadzi główny organizator zawodów – Prezes Wielkopolskiego Związku Kręglarskiego w Lesznie – Jan Majchrzak.