Tylko męska „dwójka”…

W 12 kolejce superligowej pauzowały nasze panie oraz męska „jedynka”. Drugi zespół męski tym razem udał się do Tucholi po 3 punkty – dwa za wygranie meczu i jeden bonusowy za dwumecz.

tuchola

Po wygranej w 1 rundzie we Wronkach z drużyną Tucholi 6,5-1,5 raczej nie martwiliśmy się o punkt bonusowy. Na tym etapie rozgrywek dla naszego zespołu, który zajmuje fotel lidera w każdym meczu trzeba walczyć o zwycięstwo i najlepiej by były to zwycięstwa pewne, które jeszcze bardziej umocnią chłopaków w przekonaniu o końcowym (finałowym) sukcesie.

W Tucholi zaczęło się dobrze za sprawą dwóch zwycięstw Bartka Kruga i Włodka Dutkiewicza. Oboje wygrali po 3:1 ale zawodnicy Tucholi wcale nie oddali tych pojedynków bez walki. Rywal Włodka – Łukasz Wysiński – wygrał tylko ostatniego seta ale w każdym secie doświadczony Dudziu musiał grać uważnie i kontrolować sytuację bo tucholanin miał apetyty na sprawienie niespodzianki. Bardziej wyrównane były sety w pojedynku Bartka z Aleksandrem Nowackim. Tu jednak nasz zawodnik przegrał tylko minimalnie pierwszego seta, w następnych był zdecydowanie skuteczniejszy w zbieranych i stąd dość pewny punkt dla Wronek. Wynik Włodka 558 a Bartka 577 (najlepszy w meczu).

Mniej zadowoleni mogliśmy być z trzeciego pojedynku pierwszego bloku, gdzie Filip Brzóska popełniał zbyt dużo błędów i nie poradził sobie z Dawidem Łuczakiem. Nasz zawodnik wspólnie z rywalem wygrali po 2 sety ale na wyniku łącznym lepszy był tucholanin. Ostatecznie 517 zawodnika z Tucholi i równe 500 Filipa. Po pierwszym bloku prowadziliśmy w meczu 2:1 przy 67 kręgli przewagi.

W drugim bloku z naszej strony wystąpili Maciej Kląskała, Michał Pajor i Mateusz Borowski. Maciej rozegrał dobry mecz, kolejny raz zdobywając pewny punkt dla drużyny, przegrywając tylko 1 seta ale kontrolując swój pojedynek od początku do końca, no i jak na kręgielnie w Tucholi wynik 552 też na dobrym poziomie. Jego rywal Karol Lipiński starał się jak mógł ale w zbieranych Maciej zdecydowanie dominował i to właśnie zbierane zrobiły przewagę. Z przemiennym szczęściem grał Michał Pajor i jego pojedynek ze Sławomirem Polaszkiem był wyrównany. O zwycięstwie „Cichego” zdecydowały set 2 i 4, w których Michał grał świetnie oraz 0,5 za set 3, w którym padł remis. Ogólnie 2,5-1,5 dla Michała oraz w kręglach 545-507. W ostatnim pojedynku mieliśmy w sumie dwie gry. Najpierw Borek grał z Zdzisławem Kruegerem. Mateusz wygrał dwa sety ze Zdziśkiem ale mimo to, w obu zespołach nastąpiła zmiana i w drugiej sześćdziesiątce zagrali Tomasz Pajor i Andrzej Suchomski. Tomek wygrał pierwszego swojego seta i w pojedynku było już 3:0 ale ostatni set padł łupem „Suchego”. Skończyło się na 3:1 dla naszego zespołu i 504-454.

Mecz zakończył się zwycięstwem 1:7 (3050-3236).

W następnej kolejce (21.02.) nasz zespół zagra mecz we Wronkach z Mistrzem Polski – Polonią 1912 Leszno. Będzie to mecz o pierwsze miejsce i najprawdopodobniej zwycięzca tego meczu będzie organizatorem turnieju finałowego. Dla kogo 13 kolejka okaże się szczęśliwa? Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków do gorącego dopingu – 21.02.2016 r. godzina 12:00 – w tym dniu MUSISZ BYĆ Z NAMI.