Wronki w złotych tandemach…

Dwa tygodnie z rzędu rozgrywano Mistrzostwa Polski w Sprintach i Tandemach Mieszanych. W dniach 6-7 czerwca rozegrano turniej w kategorii Seniora, tydzień później we Wronkach w kategorii Juniora.

W konkurencji tandemów mieszanych nasi reprezentanci triumfowali. W Lesznie najlepszymi (Mistrzami Polski) okazał się duet Natalia Skrzypczak-BączkiewiczMaciej Kląskała, którzy po 4 latach powtórzyli sukces z Tomaszowa Mazowieckiego. Złoty medal w tej konkurencji był dla Wronek czternastym medalem Mistrzostw Polski w roku 2015 a na tym się nie skończyło.

MP_Seniorów_2015_tandem.png

 

W Lesznie w konkurencji Sprintu Kobiet dwie nasze zawodniczki Sylwia Machniewska i Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz dotartły do półfinału, gdzie w drabince pucharowej trafiły na siebie. Tą rywalizację zagrały w setach na 1:1 i o awansie do finału zdecydowały rzuty zwycięstwa, w których lepsza okazał się Sylwia. Dzięki tej wygranej Sylwia mogła zmierzyć się z najlepszą polską kręglarką Beatą Włodarczyk. Tu jednak nie miała nic do powiedzenia i tym samym po przegranym finale przyszło cieszyć się ze srebrnego medalu i tytułu V-ce Mistrzyni Polski. Natalia w „małym finale” o miejsce trzecie, zwyciężyła Joannę Neczyńską z Leszna i zdobyła brązowy medal.

MP_Seniorów_2015_sprintK.png

Z Leszna wróciliśmy więc bogatsi o 3 medale – we wszystkich barwach.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE – LESZNO 2015