Pucharowe zwycięstwa…

Turniej realizowany ze współfinansowaniem Gminy Wronki : Zadanie „Upowszechnianie kręglarstwa klasycznego i rozwój kultury fizycznej poprzez prowadzenie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, organizowanie rozgrywek, zawodów, turniejów i innych imprez sportowych, udział w zawodach na terenie Polski i za granicą, wspieranie sportu masowego i rekreacji jak również popularyzacja sportu w środowisku lokalnym”

Od środy do niedzieli wroniecka kręgielnia tętniła sportową rywalizacją, za sprawą młodzieży z jedenastu polskich klubów, która walczyła w turnieju o Puchar Wronek. Dwudziesta dziewiąta edycja tego turnieju zgromadziła na starcie 137 zawodniczek i zawodników w sześciu kategoriach wiekowych.

W sobotę wieczorem zakończyliśmy eliminacje, które wyłoniły najlepszych do niedzielnych finałów. Nasza liczna reprezentacja do finałów wprowadziła czternastkę zawodniczek i zawodników, była to największa grupa więc można było być spokojnym o wynik w klasyfikacji klubowej.

11062330_945853955427682_2217891199030197520_n

W najmłodszej grupie mieliśmy wiele radości w kategorii dziewczynek, w której po niezwykle interesującym finale zwyciężyła wronczanka Wiktoria Bartkowiak. Wiki wygrała z reprezentantką OSiR-Vector Tarnowo Podgórne – Mają Wąsala – jednym kręglem. Trzecie miejsce, ze stratą 4 kręgli do zwyciężczyni, zajęła gostynianka – Ola Banaszak. Najlepszy wynik finału należał do innej naszej reprezentantki Julii Koniecznej, jednak jest strata z eliminacji była spora i do odrobienia jej troszkę zabrakło – miejsce czwarte w tak licznie obsadzonym turnieju jest jednak również sukcesem.

IMG_0266.JPG

Wśród chłopców zabrakło naszego gracza w wąskim finale. Zasłużone zwycięstwo po rewelacyjnej grze finałowej zajął tarnowianin Michał Bonk. Na podium stanęłi jeszcze Mateusz Kraczewski z Polonii 1912 Leszno oraz Krzysztof Bartkowiak z OSiR-Vector Tarnowo Podgórne.

IMG_0279.JPG

Młodziczki przyzwyczaiły nas do tego, że można liczyć z ich strony na walkę o zwycięstwo. Tym razem było podobnie, dodatkowo w eliminacjach, jak co roku, zgłoszona została próba bicia rekordu Polski w drużynie i w parach. Sztuka ta się tym razem powiodła. Co prawda rekord musi zostać zatwierdzony przez odpowiednie służby w Polskim Związku Kręglarskim, jednak warto odnotować, że drużyna w składzie: Sandra Szczepska, Julia Filipiec, Wiktoria Jądrzyk i Angelika Przybysz zagrały łącznie 2100 punktów. Wynik ten jest lepszy od dotychczasowego rekordu, należącego również do drużyny z Wronek, o 48 kręgli.

Grające razem zawodniczki próbowały pobić również rekord Polski w parze. Ta sztuka powiodła się Sandrze Szczepskiej i Julii Filipiec, które zagrały łącznie 1110 kręgli (lepiej o 20 kręgli niż Julia Brodziszewska i Patrycja Grzelak w 2013 roku).

Niewiele zabrakło też Sandrze Szczepskiej do pobicia rekordu indywidualnego, ostatecznie zabrakło 3 kręgli. Sandra wygrała turniej, choć w finale musiała odeprzeć atak świetnie grającej w niedzielę Nicoletty Dudziak z Polonii 1912 Leszno. Miejsce trzecie przypadło Julii Filipiec, która w finale zagrała zdecydowanie słabiej niż w eliminacjach. Tuż za nią, na pechowym czwartym miejscu, start zakończyła inna wronczanka Wiktoria Jądrzyk.

IMG_0291.JPG

Wśród młodzików mieliśmy dużą niespodziankę. Nikt chyba nie stawiał na Krystiana Górniaka, który dopiero od tego sezonu systematycznie trenuje w naszym klubie. Już start eliminacyjny był na dobrym poziomie i Krystian zajmował piąte miejsce. Gra finałowa Krystiana 528, nowy rekord życiowy a słabsza tym razem postawa innych spowodowała, że nasz młody zawodnik mógł się cieszyć ze zwycięstwa tego prestiżowego turnieju. Na drugim miejscu jeden z głównych faworytów turnieju, Jakub Cwojdziński z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Trzecie miejsce dla Jurka Gołębiewskiego z Zatoki Puck. Nie obronili pozycji na podium dwaj nasi reprezentanci Hubert Cypel i Janek Klemeński, którzy nie prezentowali tego samego poziomu gry w finale, tak jak w eliminacjach.

IMG_0304.JPG

Wśród juniorek młodszych po eliminacjach mieliśmy zdecydowaną liderkę w osobie Aleksandry Bonk z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Nasze reprezentantki zajmowały pozycje drugą i trzecią (odpowiednio Julia Brodziszewska i Katarzyna Mroczkiewicz). Finał wszystko przestawił. Zgodnie z powiedzeniem “gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” rywalizację Oli i Julii wykorzystała Kasia i to ona święciła turniejowy triumf. Ola zajęła ostatecznie drugie miejsce a nasza reprezentantka Julia Brodziszewska tym razem zakończyła na miejscu trzecim.

IMG_0312.JPG

Juniorzy młodsi zagrali bardzo dobry turniej. Poziom tej kategorii był wyrównany i na przyzwoitym poziomie. Po eliminacjach prowadził ze znakomitym wynikiem (591) nasz reprezentant Tymoteusz Ratajczak. W finale mieliśmy jeszcze Mateusza Kląskała, który awansował z dziesiątej pozycji. Gry finałowe znacznie przetasowały klasyfikację na miejscach 2-10. Lider swoja pozycję obronił, Tymek w finale zagrał mniej ale wystarczyło to do wygrania turnieju. Drugie miejsce zajął po świetnej grze w finale (580) Maciej Kozłowski z OSiR Tarnowo Podgórne. Na trzecim miejscu zawodnik z Leszna Mateusz Klecha. Mateusz Kląskała awansował na miejsce siódme.

IMG_0324.JPG

W klasyfikacji klubowej dominację w młodzieżowym kręglarstwie udowodnili nasi reprezentaci, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając aż 109 punktów. Na drugim miejscu z liczbą 39 punktów Polonia 1912 Leszno a na trzecim Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, która zgromadziła 34 punkty.

IMG_0332.JPG

W uroczystym zakończeniu i dekoracji najlepszych udział wzięli V-ce Prezes PZKręgl. – Przemysław Spychaj, trener Kadry Narodowej Juniorów Młodszych – Marek Torka oraz przedstawiciel Gminy Wronki, która współfinansuje turniej poprzez dotację – V-ce Przewodniczący Rady Miasta i Gminy – Bartosz Roszak. Zakończenie turnieju prowadził Prezes Klubu – Maciej Kląskała, który podziękował wszystkim za liczne przybycie i zapowiedział, że w przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy turniej (już XXX), połączony z obchodami 40-lecia klubu Dziewiątka.

IMG_0259.JPG

Marek Torka i Przemysław Spychaj w swoich przemówieniach podkreślili dobrą formę zawodników i zawodniczek, podkreślając że w najbliższym czasie zostanie powołana ścisła reprezentacja na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych (mistrzostwa odbędą się w maju w Niemczech).

IMG_0339.JPG

Bartosz Roszak zamykając uroczyście turniej podziękował wszystkim za udział, chwaląc organizatorów za tak dobrze przygotowaną imprezę na wronieckiej kręgielni.

IMG_0341.JPG

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

GALERIA ZDJĘĆ