Dwa zwycięstwa na zakończenie rundy rewanżowej w Superligach

Wraz z początkiem marca zakończyliśmy rundę rewanżową rozgrywek Superligowych kobiet i mężczyzn. Panie mają rozegrane po 12 kolejek, panowie po 10. Niebawem czas na play-offy. Dla naszych drużyn trzy mecze przyniosły dwa zwycięstwa i jedną porażkę, choć dość bolesną. Poniżej szczegóły tych meczów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasze panie udały się na mecz wyjazdowy do Tucholi. Chyba mimo wszystko dość niespodziewanie gładko poradziły sobie z Tucholanką 0:5 i ponad 200 kręgli na naszą korzyść. Brawo! Cztery równe wyniki zaowocowały dobrym wynikiem końcowym. Marta Duszyńska 534, Sylwia Machniewska 525, Iwona Pacholczyk 529, Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz 545. Po fazie zasadniczej nasza drużyna zajęła 3 miejsce i w fazie play-off o wejście do turnieju finałowego zmierzy się z drużyną Tucholanki. Mecze 15 i 22 marca.

Męska „jedynka” pojechała do Tomaszowa Mazowieckiego w mocno osłabionym składzie (problemy zdrowotne kilku graczy) i bez rezerwowego. Wprawdzie mecz ten był o przysłowiową „pietruszkę”, ale zawsze lepiej kończyć rundę wygraną, choćby ze względów psychologicznych. Plan ten udało się zrealizować, do pełni szczęścia zabrakło punktu bonusowego za dwumecz, od którego dzielił nas… jeden rzut. W pierwszym bloku punkty solidarnie zdobyli Maciej Kląskała 534, Tomek Pajor 533, Filip Brzóska 533. W drugim role się nieco odwróciły, ale nasza przewaga w kręglach pozostała. Bartek Krug dość niespodziewanie poległ z młodym zawodnikiem Pilicy przy swoim wyniku 517, Kamil Palacz uzyskał poprawne 504 kręgle, ale nie sprostał mocnemu rywalowi, Mateusz Borowski zagrał 527 i jego punkt w pojedynku z Tadziem Śliwińskim był niemal pewny aż do 119 rzutu. Tadziu potrzebując w dwóch ostatnich rzutach 16 kręgli strąca „całą” + 8 i rzutem na taśmę pokonuje „Borka” oraz odbiera nam punkt bonusowy (we Wronkach Pilica wygrała 6:2). Ostatecznie mecz wygrywamy 3:5 (3103:3148). W tabeli zajmujemy 3 pozycję po rundzie zasadniczej.

„Dwójka” podejmowała u siebie Start Gostyń. Niestety ten mecz ułożył się zdecydowanie pod dyktando gości, którzy w ostatecznym rozrachunku wygrali do zera… zgarniając także „bonusa”. Wyniki Wronczan to 539 Tymka Ratajczaka, 504 Kornela Ratajczaka i Mateusza Kląskały (zmiana), 575 najskuteczniejszego tego dnia wśród naszych Tomka Cyrana, 531 Artura Piosika, 548 Leszka Kowalskiego i 532 Krzysztofa Sawali. 0:8 i 3229:3412. Goście z Gostynia pokazali bardzo dobrą formę i na pewno będą się liczyć w walce o medale. Męska „dwójka” zajęła 6 pozycję i w play-off czeka nas derbowy dwumecz Dziewiątka-Amica I vs. Dziewiątka-Amica II. Mecze 15 i 22 marca, stawką awans do półfinału, w którym czeka Alfa-Vector.