Puchar Starosty Nachodu

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia reprezentacja 5 klubów z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Kręglarskiego pojechała na turniej do Czech – na zaproszenia Primatora Nachod.

Wśród reprezentantów zagrała też szóstka naszych graczy. W Nachodzie rozgrywane były konkurencje w kategoriach juniora młodszego (w podziale na chłopców i dziewczęta). Wronki reprezentowało 2 juniorów mł., 2 juniorki mł a w nagrodę za dobre występy w Mistrzostwach Polski Młodzików w kategorii wyższej zagrali też najlepsza młodziczka – Sandra Szczepska i młodzik – Jakub Kląskała.

IMG_3256.JPG

Reprezentanci 5 klubów WOZK z opiekunami: Ryszardem Bonkiem i Janem Majchrzakiem 

Ciekawostką jest to, że Czesi turnieje młodzieżowe rozgrywają w formule – kwalifikacje i finał ale w grze finałowej nie sumuje się startu z kwalifikacji. Szanse na zwycięstwo mają więc takie samo wszyscy, którym uda się do finału dostać.

Występ Polaków był udany, do grupy 10 najlepszych dziewcząt awansowały dwie Polki – Aleksandra Bonk z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne i Julia Brodziszewska z Dziewiątka-Amica Wronki, która zwyciężyła kwalifikacje.

Wśród 10 najlepszych chłopców znalazła się trójka Polaków – bracia Michalakowie ze Startu Gostyń (Kacper i Jędrzej) oraz Mateusz Klecha z Polonii 1912 Leszno. Warto zaznaczyć świetny start Kacpra Michalaka, który pobił życiówkę, i przekroczył granicę sześciuset kręgli (603).

W finale liczyliśmy na pozycje medalowe bo nasi reprezentanci w kwalifikacjach grali naprawdę dobrze. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, finał grany był grany od zera, więc start kwalifikacyjny nie dawał nikomu przewagi. Wśród chłopców medalu zabrakło choć było bardzo blisko – nasi reprezentanci zajęli ostatecznie miejsca 4-6, w kolejności Jędrzej Michalak, Kacper Michalaka i Mateusz Klecha.

Wśród dziewcząt było znacznie lepiej, nasze dziewczęta zdobyły miejsca medalowe a do zwycięstwa zabrakło jednego lepszego układu do zbieranych. Miejsce trzecie dla Aleksandry Bonk a drugie miejsce dla wronczanki – Julii Brodziszewskiej.

IMG_3254.JPG

Finaliści Pucharu Starosty Nachodu 2014

 Wyjazd do Nachodu na Puchar Starosty był bardzo udany pod względem zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Dla zawodniczek i zawodników takie starty na turniejach zagranicznych dodają pewności siebie i dużo doświadczenia. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach będzie to procentować. Dla nas była też możliwość podglądnięcia, w jaki sposób są organizowane zawody młodzieżowe w Czechach, kilka fajnych rozwiązań podpatrzyliśmy i są do skopiowania 😉