Złoto, srebro i brąz dla wronczan…

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski do pełnych. Wyjazd na tą „amatorską” imprezę zorganizował nasz klub wspólnie z dwoma chętnymi zakładami pracy: Amicą i Pometem.

W turnieju drużynowym z terenu Wronek zagrały: zespół klubowy Dziewiątka-Amica Wronki, dwie drużyny Amica oraz zespół Pomet. Wśród kobiet mieliśmy jedną pełną drużynę Amica oraz jedną mieszaną (wspólnie z Tomaszowem Mazowieckim), w której wystąpiła wronczanka Marzena Spychała.

Turniej drużynowy mężczyzn był dla nas udany. Do ostatniego bloku zawodów nasz zespół Amica zajmował pozycję lidera. Stracił ją właśnie w ostatnim bloku na rzecz gospodarzy i zadecydował o tym 1 kręgiel więcej, strącony przez zawodników z Tomaszowa. Nasz zespół w składzie: Dawid Dobierski, Dariusz Machniewski i Krzysztof Sawala zajął więc ostatecznie drugie miejsce i zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski. Pozostałe nasze zespoły zajęły miejsca 9, 14 i 17.

DMPdoPełnych_2014

W turnieju drużynowym kobiet drużyna Amica zajęła piątą pozycję ale na miejscu trzecim uplasował się mieszany zespół z naszą zawodniczką Marzeną Spychała. Marzena tym samym zdobyła tytuł II V-ce Mistrza Polski.

W finale turnieju indywidualnym, w którym wystartowało trzydziestu najlepszych mężczyzn i dwanaście najlepszych pań, zagrało 8 naszych (7 mężczyzn i 1 kobieta). Bardzo dobrze wypadł tym razem Tomasz Cyran, który wynikiem finałowym 394 kręgle zdeklasował wręcz rywali. Ósme miejsce zajął Krzysztof Sawala.

T_Cyran_MPdoPełnych 2014

Najlepszą pozycję wśród pań zajęła Sylwia Machniewska, która była na ósmym miejscu.