Pierwszy turniej amatorski w 2014 roku zakończony…

Współpraca naszego klubu z Amatorskim Stowarzyszeniem Kręglarzy ma na celu organizację zawodów do pełnych, które mają uzupełnić ofertę kręglarską dla sympatyków naszego sportu. Turnieje są też miejscem integracji amatorów kręgli z innych miast, którzy chętnie przyjeżdżają do Wronek i czują się tu po prostu dobrze…

W dniu 25.01.2014 na kręgielni we Wronkach po przerwie noworocznej wznowiliśmy zmagania w turniejowym „kulaniu”. Pierwszy tegoroczny puchar, który został rozegrany był pod patronatem Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach.

Frekwencja turniejowa dopisała mimo iż warunki pogodowe nie były sprzyjające dla osób, które na kręgielnie we Wronkach przyjeżdżały z całej Wielkopolski. Wstawili się zawodnicy z Leszna, Kościana, Sierakowa, Krucza, Tarnowa Podgórnego, Poznania i jeden zawodnik ze Szczecina. Oczywiście największą grupą byli kręglarze z Wronek i podległej gminy. Wyniki w kategorii mężczyzn były na bardzo wysokim poziome i najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dariusz Kujawa który strącił 386 kręgli. Na drugim miejscu podium uplasował się zawodnik z Sierakowa Kupiec Dawid z wynikiem 382 kręgle. A na najniższym stopniu podium znalazł się Pajor Tomasz z wynikiem 370 kręgli. W kategorii Pań okazała się bezkonkurencyjna Ułasewicz Bogusława która swój udział w pierwszym turnieju w tym roku zakończyła z wynikiem 363 kręgli. Nie przyszło jej jednak to łatwo ponieważ walka o pierwsze miejsce w kategorii Pań toczyła się do ostatniego rzutu. Na drugim miejscu podium stanęła Beata Gembala która zakończyła swój start z wynikiem 359 kręgli i nieznacznie bo tylko czterema kręglami przegrała pierwsze miejsce. Na ostatnim miejscu podium swój start zakończyła Beata Błajet która strąciła 356 kręgli. Kolejny turniej który został przeprowadzony bardzo dobrze przez organizatorów z ramienia Amatorskiego Stowarzyszenia Kręglarzy we Wronkach. Serdeczne podziękowania należą się władzom 9-Amica Wronki za doskonale przygotowaną kręgielnie do zawodów sportowych. Podziękowania także należą się wszystkich uczestnikom biorącym udział w dzisiejszym turnieju za wolę walki chodź nie zawsze wynik odzwierciedla zaangażowanie i wolę wykulania dobrego wyniku. W turnieju wystartowało łącznie w dwóch kategoriach 56 kręglarzy. W dziale puchary można zobaczyć pełną klasyfikację mężczyzn i kobiet w turnieju.

<źródło: askwronki.pl>