Memoriał jest nasz…

Memoriał Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego to trzydziestoczteroletnia już tradycyjna impreza młodzieżowa. Turniej ten ma wielką historię a w tym roku kończył obchody 50-lecia Czarnej Kuli Poznań.

Nasz udział w każdej imprezie kręglarskiej w Polsce jest bardzo liczny – tym razem nie było inaczej. W eliminacjach wystartowało 32 naszych reprezentantów, w każdej z rozegranych kategorii wiekowych.

9Amica_w_Poznaniu

Do finału ostatecznie wprowadziliśmy trzynastu reprezentantów, znów w każdej kategorii. Na podium – bez naszych – mieliśmy tylko kategorię juniorek młodszych. Najlepiej spisała się w memoriale, w tej kategorii wiekowej, Julia Grocholska (czwarta pozycja) i Kasia Mroczkiewicz (piąte miejsce). Te dwie zawodniczki zagrały właśnie w niedzielnych finałach. Zwyciężyła Natalia Włodarczyk z Polonii 1912 Leszno.

W kategorii juniora młodszego mieliśmy również dwóch finalistów – Gracjana MachajaMateusza Kląskałę, którzy po eliminacjach zajmowali piąte i szóste miejsce. W finale poprawili swoje wyniki i pozycje. Mateusz ostatecznie zajął piąte miejsce a Gracjanowi udało się wskoczyć aż na drugą pozycję – grając z finalistów najlepiej. Wygrał Karol Sellmann ze Startu Gostyń.

W najmłodszej kategorii – dzieci – mieliśmy jednego finalistę. Jakub Kląskała dopingowany przez starsze koleżanki, zagrał lepiej w finale ale musiał zadowolić się drugą pozycją. Bardzo dobry start, dający zwycięstwo, zaliczył Michał Bonk z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne.

Wśród młodziczek mieliśmy aż cztery rezeprezentantki w piątce finalistek. Pogodziła je wszystkie Nicoletta Dudziak z Polonii 1912 Leszno, która pewnie zwyciężyła, choć po eliminacjach zajmowała drugą pozycję. Z pierwszego na drugie spadła nasza zawodniczka, Sandra Szczepska, której nie udał się niedzielny start. Na trzecim miejscu uplasowała się inna wronczanka Wiktoria Jądrzyk a tuż za nim Julia Paszyk i Julia Filipiec, również z Wronek.

Bardzo liczyliśmy na udany start finałowy Mateusza Sawali, który kilka turniejów z rzędu zawsze tracił wysoką pozycję po eliminacjach. Tym razem Mati zagrał dwukrotnie bardzo dobrze i nie dał sobie wydrzeć triumfu w poznańskim turnieju. Jako jedyny z ekipy wronieckiej cieszył się ze zwycięstwa w swojej kategorii. Na uwagę zasługuje również trzecie miejsce Janka Klemenskiego.

Wiele miejsc medalowych przyczyniło się również do zwycięstwa klubowego. Nasza reprezentacja zdobyła 76 punktów. Na drugim miejscu Start Gostyń – 36 punktów a na trzecim Polonia 1912 Leszno – 27 punktów.

Szczegółowe wyniki