Dwa awanse…

W dniu 30 listopada dwa nasze pierwszoligowe zespoły wystąpiły w ostatnich turniejach I fazy rozgrywek. Obie drużyny miały spore szanse na awans do pierwszej ósemki rozgrywek i obie tą szansę wykorzystały, choć w różnych okolicznościach.

W turnieju grupy B w Lesznie, w której występuje nasza drużyna młodzieżowa złożona z samych juniorów mł., obyło się bez większych emocji. Układ po dwóch turniejach był dla nas korzystny. Dodatkowo Kasia Mroczkiewicz, która wystąpiła jako pierwsza w naszej drużynie zagrała 561 wyprowadziła nasz zespół na zdecydowane prowadzenie. Później było już troszkę słabiej, tym bardziej że na leszczyńskiej kręgielni bardziej doświadczeni gracze czuli się wyśmienicie. Najlepiej punktowali Gostyniacy, tu najlepszy wśród zgromadzonych, stary rutyniarz Włodzimierz Dutkiewicz zagrał aż 632 kręgle. Ten wynik i również dobre wyniki Piotra Katarzyńskiego (605) i Jakuba Osiewicza (584) dały zwycięstwo drużynie Startu. Naszych wprzedziła jeszcze drużyna Alfy-Vector Tarnowo Podgórne ale nie miało to już wpływu na układ tabeli. W naszej drużynie zagrali tym razem jeszcze: Bartek Ruszczyk (506), Gracjan Machaj (523) i Kamil Palacz na spółkę z Julią Brodziszewską (475). Drużyna młodzieżowa gra dalej w drugiej rundzie o miejsca 1-8 a przypomnijmy, że głównym celem tej drużyny było ogrywać zawodników juniora mł. by osiągnąć medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Bardziej doświadczona drużyna, złożona z trójki starszych zawodników i jednego juniora mł., pojechała na swój ostatni turniej do Tarnowa Podgórnego. Przed turniejem było wiadomo, że tylko katastrofa może pokrzyżować plany awansu. Taki układ był możliwy, przy zajęciu ostatniej pozycji w turnieju i pewnym układzie miejsc pozostałych drużyn. Zaczęło się wyśmienicie – jako pierwszy zagrał Mateusz Kląskała i osiągnął najlepszy rezultat w bloku – 538 kręgli. Później było już słabiej. 485 Leszka Kowalskiego i bardzo dobra gra rywali postawiła nas w złej sytuacji. Troszkę lepsza ale ciągle średnia gra Krzysztofa Sawali (505) i Beaty Śmiglak (523) nie pozwoliła wyjść z ostatniej pozycji. Całe szczęście dla nas OSiR Vector Tarnowo Podgórne obronił drugą pozycję przed SGLK i w ten sposób awans do drugiej fazy (o miejsca 1-8) stał się faktem.

W drugiej rundzie drużyna młodzieżowa zagra z drużynami: Polonia 1912 Leszno I, Start Gostyń I i TKKF Dębinek Gdańsk. Dwa turnieje tej fazy odbędą się: 11 stycznia w Lesznie i 25 stycznia w Gostyniu.

Druga runda dla drużyny „seniorskiej” to rywalizacja z Platanem-Utech Pleszew, Startem Gostyń II i Polonią Łaziska Górne – na turniejach: 11 stycznia w Pleszewie i 25 stycznia w Gostyniu.