„Jesteśmy Razem”

26 października obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Sportu. Wychodząc naprzeciw inicjatywie upowszechniania kultury fizycznej Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Razem” przyłączyło się do tej szeroko propagowanej idei, czego rezultatem było zorganizowanie mini turnieju kręglarskiego na kręgielni „Dziewiątka” we Wronkach.

Obiekt ten został udostępniony do dyspozycji nieodpłatnie stowarzyszeniu dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Wronki, który wsparł tak ważny dla społeczeństwa pomysł  upowszechnianie sportu także wśród osób niepełnosprawnych.

Z uwagi na to, że umiejętności jak i możliwości przybyłych w kulaniu czarna kulą były zróżnicowane najpierw wszyscy uczestnicy zawodów z uwagą obserwowali poczynania gospodarza, wiceprezesa Klubu Kręglarskiego „Dziewiątka” pana Romana Bączkiewicza i dostosowywali się do jego fachowych rad. Pomimo jednak tych zrozumiałych braków w umiejętnościach wszyscy na miarę swoich możliwości  z zapałem i zaangażowaniem przystąpili do dalszych zmagań turniejowych, wkładając w nie serce.

Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” wierzy, iż te pierwsze kroki stawiane na kręgielni zaowocują w przyszłości cyklicznymi imprezami sportowymi tego typu i będą   przeznaczone dla wszystkich, zarówno bardziej zaawansowanych sportowo jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają bądź chcą rozpocząć swoją przygodę z czarną kulą niezależnie od uzyskiwanych rezultatów.

Uczestnikom zawodów nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji, a emocje udzieliły się wszystkim, którzy doskonale rozumieją, iż dzięki takim inicjatywą można zmienić stare, złe przyzwyczajenia na nowe zdecydowanie lepsze – zdrowsze.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że choć to tylko jeden z nielicznych dni gdy sport szeroko propagowany wysuwa się na plan pierwszy to pomimo tego, bakcyl sportu   raz pochwycony przyniesie w dalszej  przyszłości korzyści. Będzie to stanowić alternatywę na bierne przesiadywanie przed telewizorem, będzie wspaniałą odskocznią przynoszącą zadowolenie, radość oraz da wspaniały wachlarz emocji, których być może czasem brakuje nam na co dzień.

Kto zwyciężył? Wszyscy, niezależnie od uzyskiwanych rezultatów, wszyscy którzy brali udział w tej sportowej zabawie, a nagrodą dla zwycięzców był „uścisk dłoni prezesa”.

Tekst: Marek Lepszy, Irena Galas

Fot. Teresa Lepsza, Joanna Fabian

<źródło: wronki.pl>