40 lat minęło – Krzysztofa Kijka

„Krzysiu” – tak na niego wszyscy wołamy – skończył kilka dni temu 40 lat 😉 To wspaniała okazja do wspólnego świętowania i stąd Maciej Kląskała zaproponował w klubie wprowadzenie nowego zwyczaju – turniejów o Puchar Jubilata.

8.10.2013 o godzinie 19.00 na naszej kręgielni zjawiło się ponad 20 członków klubu, którzy zechcieli świętować urodziny Krzysztofa, zjawił się również sam jubilat ze swoją najbliższą rodziną. Rozpoczęliśmy oczywiście od życzeń, tortu i szampana a później rozpoczęliśmy jubileuszową rywalizację.

System gry zanosił wielkie emocje. Najpierw wszyscy chętni (dwudziestka klubowiczów) zagrali kwalifikacje na 15 rzutów, na wylosowanym torze. W kolejnej rundzie zagraliśmy już systemem pucharowym. Każdy pojedynek, składający się z dwóch setów 10 rzutowych.

Warto zaznaczyć, że jubilat został rozstawiony z numerem 1. Krzysiu trafił w pierwszej rundzie pucharowej na swojego imiennika Krzysztofa Sawalę. Podczas wejścia jubilata na kręgielni rozbrzmiało „czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień…”, co było kolejną niespodzianką dla jubilata. W tej rywalizacji górę wzięło doświadczenie Sawali. W innych pojedynkach było wiele emocji, rzutów zwycięstwa (w przypadku remisu w setach), śmiechu a przede wszystkim świetnej zabawy, na torach i trybunie.

Do wielkiego finału awansowali ostatecznie Brygida Garczarek i Tomasz Cyran. W tej konfrontacji zwycięstwo odniosła Brygida i tym samym została pierwszą, historyczną zdobywczynią okazałego Pucharu Jubilata, który oczywiście został wręczony przez Krzysia.

Miejmy nadzieję, że formuła zawodów się przyjmie na stałe i kolejni jubilaci będą zwoływać turnieje, w których puchar będzie przekazywany w następne ręce.

WYNIKI I PUCHARU JUBILATA – 08.10.2013