Zakończenie sezonu 2012/2013

W dniu 22 czerwca na naszej kręgielni podsumowaliśmy zakończony sezon kręglarski 2012/2013, który był dla naszego klubu najlepszym w historii sezonem, jak do tej pory.

W części oficjalnej podsumowaliśmy nasze starty w całym sezonie i wyróżniliśmy najlepszych w indywidualnym rankingu klubowym, który pierwszy raz był prowadzony dla najstarszej kategorii. Na uroczystości zakończenia wręczyliśmy również nagrody i medale dla najlepszych we Wronieckiej Amatorskiej Lidzę Kręglarskiej.

Przypomnijmy, że we wronieckiej lidze drużynowo zwyciężyła drużyna Zamościa, przed Pomet I i Amicą II. Indywidualnie triumfowali: Marzena Spychała i Tomasz Pajor.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście bawili się w II Pikniku Kręglarskim przy muzyce, grillu. Nie zabrakło również kręglarskiego turnieju „na bosaka”, w którym wszyscy świetnie się bawili.

Poniżej podsumowujemy nasz najlepszy sportowo sezon w historii…Rekordowa liczba punktów w sporcie młodzieżowym, zdobyta przez naszą młodzież (w wieku od 12 do 23 lat), która przełoży się na pewno na najlepsze w historii klubu miejsce w klasyfikacji klubów w Polsce ale najprawdopodobniej będzie to również najlepsze miejsce gminy Wronki w klasyfikacji gmin, w której w większości punkty zdobywane są właśnie przez kręglarzy. Może również w górę pójdzie też powiat…

Nasza młodzież wygrała wszystkie turnieje drużynowo (tam gdzie zawody były rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych), licznie uczestnicząc we wszystkich zawodach, jakie są organizowane w Polsce.

Zdobyliśmy nieoczekiwanie dwa złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W kategorii juniora młodszego można było spodziewać się walki o najwyższą pozycję ale kandydatów było na pewno kilku. Dwa sezony pracy oraz przede wszystkim możliwość gry w lidze dało jednak efekty już w tym roku, co bardzo cieszy, tym bardziej że jest to pierwsze drużynowe złoto w tej kategorii wiekowej w historii klubu. Jeszcze bardziej cieszy złoty medal zdobyty w juniorach, które przyszło nam po bardzo zaciętej rywalizacji. Jeśli wygraliśmy z faworytami z Leszna i na trudnej kręgielni w Tucholi, to jest to na pewno wyczyn ale również nagroda za ciężko przepracowany sezon. Do kolekcji dołożyliśmy również brąz juniorek w Tucholi, co po dwóch sezonach przerwy  w medalach naszych juniorek, jest dla nas również miłą niespodzianką.

Mieliśmy wiele radości już wcześniej. Najpierw – jeszcze w końcówce 2012 – mogliśmy cieszyć się z brązowego medalu Marty Duszyńskiej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek a także z dwóch medali srebrnych, zdobytych w Mistrzostwach Polski Par i Mikstów w grze do pełnych (Filip Brzóska z Mateuszem Borowskim w parze oraz Beata Śmiglak z Filipem Brzóską w mikście).

Garść medali przywieźli nasi młodzicy z Mistrzostw Polski Młodzików z Tomaszowa Mazowieckiego – 1 złoto, 3 srebra i 2 brązowe medale. Tu najlepiej wypadł Gracjan Machaj ale punktowało kilku zawodników i zawodniczek.

W seniorskich imprezach medali mamy jeszcze jak na lekarstwo, ale również zaczynamy liczyć się w pierwszej dziesiątce. Dużo szczęścia przyniósł nam medal brązowy miksta Agnieszka Wojtkowiak – Bartosz Krug.

W Superligach liczyliśmy na medal – może nawet złoty – naszych dziewcząt a także na grę w pierwszej czwórce naszych Panów. Dziewczęta początek sezonu miały bardzo obiecujący, do grudnia nawet prowadziły w tabeli. Niestety druga połówka sezonu była słabsza i ostatecznie musieliśmy się zadowolić brązowym medalem. Jest to jednak kolejny medal dla naszego klubu, więc nie ma co kręcić nosem. Wyraźnie gorzej poszło w drugim superligowym sezonie naszym Panom. Szkoda kilku straconych szans bo pierwsza czwórka była na wyciągnięcie ręki, niestety zabrakło ewidentnie zimnej krwi w kilku kluczowych pojedynkach meczowych. Występy ligowe nieudane ale nie może wszystko w sezonie wychodzić jakby się chciało…

W rywalizacji Sprintów i Mikstów Juniorów mieliśmy bardzo dużo do powiedzenia tylko w rywalizacji indywidualnej – sprinterskiej. Tu do finału wprowadziliśmy dwójkę – Martę Duszyńską i Bartosza Kruga. Marta finał wygrała i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, Bartek finał przegrał ale i tak srebro było dla Bartka dobrym osiągnięciem. Bartek w ogóle sezon musi zaliczyć do udanych, wcześniej wygrał również Puchar Polski a jeśli do tego dołożymy srebro w sprincie i złoto w drużynie oraz bardzo równą grę w lidze to na pewno było bardzo dobrze.

Ostatnią imprezą mistrzowską w sezonie były Mistrzostwa Polski do pełnych. Z Brzeska udało się znów przywieźć dwa medale. Tym razem brązowe – w drużynie (Brzóska, Dopierała, Sawala) oraz indywidualnie Filip Brzóska.

Cały sezon pokazał, że rozwój klubu idzie naprawdę w dobrą stronę. Kolejny sezon będzie na pewno trudniejszy, bo będziemy musieli udowodnić, że nie było tu żadnego przypadku a zawsze trudniej jest bronić dobrych miejsc.