To był nokaut…

„Nokautem”, naszej młodej kadry, zakończył się kolejny ogólnopolski młodzieżowy turniej kręglarski. W Gostyniu rozegrany został XI Memoriał im. Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego, w którym uczestniczyło 166 zawodniczek i zawodników z Polski ale też z Czech i Słowacji. Nasz klub zdobył aż 103 punkty w klasyfikacji klubowej. KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne zajmując drugie miejsce zajął 34 punkty – to świadczy o wielkiej dominacji naszej młodzieży na kręgielni w Gostyniu.Już w piątek nasza reprezentacja pokazała, że może się liczyć w walce o czołowe lokaty. Warto zacząć od najmłodszych, którzy zawody grają jako jeden start i tu nasze dzieciaczki zagrały fenomenalnie, zdobywając po dwa medale w klasyfikacji dziewczynek i chłopców. 2 miejsce dla Angeliki Przybysz i 3 miejsce dla Martyny Wiki wśród dziewczynek oraz 2 miejsce dla Jakuba Kląskały i 3 miejsce dla Janka Klemeńskiego wśród chłopców to zdobycze medalowe. Tuż za podium – na czwartej pozycji uplasowała się Wiktoria Skrzypkowiak.

Na ten sukces zapracowali wszyscy. Jedyną kategorią, w której nie mieliśmy medalu to konkurencja juniorek młodszych. Tu mamy jeszcze liczbowo wąską kadrę a najlepiej spisała się Ania Piotrowska, która grając w finale ostatecznie zajęła siódme miejsce.

W pozostałych kategoriach nasi reprezentanci spisali się już rewelacyjnie, zajmując po dwa miejsca na podium.

Wśród młodziczek Julia Brodziszewska przyzwyczaiła nas do dobrej gry. W Gostyniu  nie miała sobie równych i wygrała zdecydowanie, będąc najlepsza zarówno w eliminacjach jak i finale (498+513). Zadowoleni możemy być również z gry Patrycji Grzelak, która eliminacje zakończyła na szóstej pozycji ale w finale bardzo się poprawiła i ostatecznie awansowała na medalowe – trzecie miejsce (461+492). W finale mieliśmy jeszcze Zuzanne Citkowską (5 miejsce) i Julię Paszyk (8 pozycja).

Wśród młodzików nasza dwójka finalistów: Gracjan Machaj i Bartosz Ruszczyk, zajęła miejsca odpowiednio drugie i trzecie. Właściwie nic nie zmienił finał bo taka sama kolejność była już po elimininacjach. Nasi zawodnicy musieli uznać wyższość bardzo dobrze grającego kolejne zawody Arkadiusza Nowackiego z Tucholanki Tuchola. Dobre zawody rozegrał też Maciej Olczyk, który w tej kategorii gra dopiero pierwszy sezon a zajął 14 miejsce i wspólnie ze starszymi kolegami i Mateuszem Radzi zajął drużynowo wśród młodzików 1 miejsce.

Juniorzy młodsi zajęli również dwa miejsca na podium i przywieźli srebro w drużynie. Najlepiej spisali się Patryk JanickiKornel Ratajczak. Patryk bardzo równą i dobrą grą na poziomie 550 i 548 kręgli wygrał zawody ale walka o pierwsze miejsce nie była wcale łatwa. Patryk musiał odpierać ataki Pawła Osińskiego z Pilicy Tomaszów Mazowiecki, który tą rywalizację przegrał nieznacznie. Kornel również równą grą na poziomie 536 i 534 zwycięsko wyszedł z rywalizacji o miejce trzecie. Tu toczyła się batalia z zawodnikiem gospodarzy Karolem Sellmannem. Srebrną drużynę uzupełniał Mateusz Kląskała (miejsce 20) i Tymoteusz Ratajczak (33 miejsce). Nasi junorzy mł. przegrali drużynowo tylko z gospodarzami zawodów – KS Start Gostyń. W tej kategorii wiekowej wystąpiło aż 55 graczy.

Podsumowując udane zawody dla wronieckiej młodzieży, jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z powodów sportowych ale również, co podkreślili opiekunowie reprezentacji: Edyta Kląskała i Piotr Rybarczyk z powodów wychowawczych. Nasza młodzież swoim zachowaniem udowodniła, że można spędzić czas w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Warto też pochwalić organizatorów za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie turnieju oraz wszystkie kluby za liczny udział.

Dla naszej młodzieży w grudniu jeszcze kilka ważnych wydarzeń, m.in. Mistrzostwa Polski Młodzików w Tomaszowie Mazowieckim, Memoriał W. Zielińskiego w Poznaniu oraz Turniej Świąteczny w Gostyniu. Nasz klub oczywiście we wszystkich tych wydarzeniach będzie brał udział – z mamy nadzieję świetnym rezultatem.