Udany rewanż w Tarnowie Podgórnym

W ferie zimowe nasza młodzieżowa reprezentacja podejmowała drużynę Tarnowa Podgórnego w meczu Wronki-Tarnowo Podgórne, teraz przyszedł czas na rewanż.

Była to inicjatywa trenera OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marka Torki oraz Prezesa „Dziewiątki” Wronki – Macieja Kląskały. Panowie znają się bardzo dobrze – Marek był trenerem Macieja w klubie Alfa Poznań, w którym nasz Prezes grał w czasie studiów. Zresztą Marek był wówczas trenerem Reprezentacji Polski Juniorów, w której grał również Kląskała. Ale do rzeczy 🙂

W zimowym spotkaniu goście wygrali rywalizację o 11 kręgli. Na rewanż więc nasza młodzież bardzo czekała by się odegrać. Spotkanie rewanżowe rozegraliśmy w sobotę (12 maja).

Do rywalizacji przystąpiło po 16 zawodników/czek z każdego klubu (6 dzieci, 5 młodziczek i 5 młodzików). Najmłodsza kategoria (do 12 lat) zagrała bardzo dobrze – Sandra Szczepska i Maciej Olczyk pobili swoje rekordy życiowe a również inne dzieci zagrały dobrze. Jednak pogromcą w tej kategorii był tarnowianin, który swoim wynikiem 380 kręgli (60 rzutów do pełnych) spowodował, że lepszy łączny wynik był po stronie gospodarzy meczu. Tego wyniku nie powstydziłby się żaden senior.

Młodziczki zagrały bardzo przyjacielsko – precyzyjnie na remis a najlepszym wynikiem popisała się wronczanka – Julia Brodziszewska.

O zwycięstwie Wronek zdecydowali młodzicy, którzy zdecydowanie wygrali ze swoimi równieśnikami z Tarnowa Podgórnego i wyprowadzili cały mecz na zwycięski dla miasta z Wroną w herbie. Różnica kręgli wyniosła 39 pkt. na korzyść naszej reprezentacji.

Najważniejsze w tego typu meczach jest zdrowa rywalizacja i możliwość budowania relacji między rówieśnikami z innego miasta. Oba kluby potwierdziły chęć dalszej współpracy i gotowość organizacji tego typu spotkań.

Władze obu miast ten pomysł również popierają, czego dowodem jest obecność przedstawiciela Gminy Tarnowo Podgórne z najwyższego kierownictwa.

Poniżej wynik spotkania oraz relacje video.

Wyniki szczegółowe [PDF]