Juniorski zawód w drużynówkach

Kuba Sienkiewicz z „Elektrycznych gitar” śpiewał kiedyś „A miało być tak pięknie…”. Dobre nastroje i wysokie oczekiwania były też we wronieckim obozie przed weekendem 21-22 kwietnia, na który zaplanowano rozegranie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek. Na naszej wronieckiej kręgielni walczyli juniorzy, co było dodatkowym atutem. Dziewczyny grały w Tarnowie Podgórnym.

Do zmagań juniorów zgłosiło się 8 drużyn (w tym nasza), ostatecznie jedna z nich nie stawiła się na zawodach. Nasza drużyna pomimo, że składała się w 3/4 z mniej doświadczonych juniorów młodszych, bez wątpienia miała apetyty na awans do finału i walki o medale – na swoim obiekcie. Eliminacje zaczął najbardziej doświadczony Bartosz Krug. Bartek od początku gra równo, ale bez błysku. Zapewne nie na taki występ liczyliśmy, sam zawodnik też z gry zadowolony nie był. Wynik Bartosza to 519. Drugi do gry przystępuje Kornel Ratajczak. Kornel podbudowany ostatnim zwycięstwem w Pucharze Wronek i rekordzie życiowym gra świetnie pełne, ale nieco słabiej zbierane. Koniec końców daje to wynik 549 – czyli dobrą kartę w grze o czwórkę. Michał Pajor startu przed tygodniem w Pucharze Wronek do udanych nie może zaliczyć, ale w DMPJ liczyliśmy na poprawę. Niestety 498 kręgli Michała to bardzo przeciętny wynik i sytuacja stała się trudna. Ostatni z Wronczan na tory wszedł Patryk Janicki. Patryk gra poprawnie, ale nieco brakuje szczęścia w rozbiciach do zbieranych. Układy zbierane bez dziur, ale pojedynczo sprawiają, że wymarzone – czwarte miejsce w eliminacjach ucieka. Wynik końcowy Janickiego to 510 a całej drużyny 2076. Nasi juniorzy zajmują 5 miejsce. W niedzielnym finale złoto zdobywają zdecydowani faworyci z Leszna, przed Polonią Łaziska oraz Pilicą Tomaszów. Czwarta pozycja dla graczy z Tucholi.
Warto dodać, że wroniecki turniej sprawnie przeprowadzili Mateusz Borowski (sędzia główny), Iwona Pacholczyk, Leszek Woźniak i Maciej Kląskała.

WYNIKI DMP Juniorów

Nasze juniorki do rywalizacji w Tarnowie Podgórnym przystępowały w roli faworytek do medalu. Sobotnie eliminacje to popis gospodyń z Tarnowa, które wynikiem 2257 wygrywają tą część zawodów. Nasze dziewczyny bez kłopotów awansują do finału na 3 miejscu z wynikiem 2145 (Marta Woźniak 555, Sylwia Machniewska 540, Marta Duszyńska 533, Monika Bugaj/Karolina Matuszewska 517). Z rywalizacji odpada team z Tucholi.

Niedzielne finały były zacięte do ostatnich rzutów. Po grze trzech zawodniczek (Duszyńska 568, Bugaj 510, Machniewska 533) nasze dziewczyny były na 2 miejscu i miały realne szanse zarówno na awans na 1, ale i drużyny z miejsc 3-4 nie były daleko za nami. Ostatnia w naszej ekipie Marta Woźniak uzyskuje wynik 520 co niestety było najsłabszym rezultatem bloku. Bardzo dobre wyniki uzyskane przez rywalki sprawiły, że nasza drużyna zajmuje pechowo 4 miejsce, przegrywając brąz o zaledwie 3 kręgle. Zwycięża drużyna z Tarnowa Podgórnego, przed Lesznem i Dębinkami Gdańsk.

WYNIKI DMP Juniorek