I ligowy zawód

To, że w sporcie wszystko jest możliwe wiemy bardzo dobrze. Mało kto jednak spodziewał się takiego obrotu sprawy, że I drużyna KK Dziewiątki Wronki po wygraniu pierwszego turnieju półfinałowego (gr. E) w I lidze, nie awansuje do ścisłego finału…

Drugi turniej tej grupy odbył się w pobliskim Sierakowie. Po cichu mówiło się, że ten obiekt 'nie leży’ zawodnikom z Wronek, ale sami kręglarze byli pozytywnie nastawieni do rywalizacji. Nasze kłopoty zaczęły się już w pierwszym bloku. Kornel Ratajczak zupełnie nie radził sobie na torach i po 60 rzutach (wynik 235) zostaje zmieniony przez Patryka Janickiego. Patryk nieco poprawia wynik, ale ostatecznie na tablicy widnieje zaledwie 494 kręgle. Jako drugi gra Tomasz Cyran. Jest on najpewniejszym punktem drużyny z Wronek w rozgrywkach i również w Sierakowie nie zawodzi. Świetne zbiórki (210) i niezłe pełne dają Tomkowi drugi rezultat dnia: 570. Wracamy do gry…jednak nie na długo. Jacek Nykiel gra bardzo słabo, bez błysku a rywale 'odjeżdżają’. Jego rezultat to 484 kręgle. Przed ostatnią serią gier wiadomo, że Leszek Dopierała musi wygrać bezpośredni pojedynek z zawodnikiem Zrywu Sieraków i nie stracić za wiele kręgli do zdecydowanie wyprzedzających nas Łazisk oraz Utechu Poznań. Niestety nic z tych rzeczy się nie sprawdza. Przeciwnicy prezentują dobry poziom (zwłaszcza Łaziska) a Leszek strasznie męczy się na torach. Dopierała uzyskuje 489 kręgli, a wroniecki team kończy turniej w Sierakowie na 4 miejscu tracąc aż 120 kręgli do zwycięzców Utech Poznań. Mimo wygranej w pierwszym turnieju we Wronkach nie udaje się awansować do ścisłego finału rozgrywek I ligi PZK. W grupie zajmujemy 3 miejsce, awansują Utech oraz Łaziska, i przyjdzie nam zmierzyć się o miejsca 5-8. Niestety, przy trzech wynikach poniżej 500 ciężko liczyć się w stawce.

Druga drużyna w I lidze udała się na wyjazd do Raciborza na turniej grupy G. Była to walka o  miejsca 9-16. Wronczanie w składzie: Radosław Świniarski (432), Leszek Kowalski (487), Leszek Woźniak (449), Tomasz Pajor (494) zajęli 2 miejsce w turnieju, za gospodarzami. Ostatecznie sytuacja w grupie ułożyła się bardzo ciekawie, bo wszystkie trzy drużyny zdobyły po 6 punktów, ale suma kręgli naszych zawodników była najniższa i przez to sklasyfikowani zostali oni na 3 miejscu. Fakt ten sprawia, że zakończyli oni już tegoroczne zmagania w I lidze na 13 miejscu.

WYNIKI