Zwycięstwo w Memoriale Zielińskiego i Krukowskiego w Poznaniu

KK „DZIEWIĄTKA” Wronki startował w dniach 15-18.12.2011 na kręgielni w Poznaniu w XXXII Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego.

Memoriał rozegrany został w 5 kategoriach wiekowych: jeden start (dzieci), w pozostałych konkurencjach eliminacje i finał (młodziczki, młodzicy, juniorki młodsze, juniorzy młodsi). Prowadzona była również klasyfikacja klubowa. W zawodach startowało 80 zawodników z następujących klubów: DZIEWIĄTKA Wronki, WRZOS Sieraków, POLONIA 1912 Leszno, ALFA-VECTOR Tarnowo Podgórne, CZARNA KULA, PILICA Tomaszów Mazowiecki, POLONIA Łaziska Górne, PLATAN Pleszew, OSiR-VECTOR Tarnowo Pogórne.

Wroniecki klub desygnował 20 zawodników (Sandra Szczepska, Maciej Olczyk, Julia Filipiec, Jakub Kląskała, Julia Brodziszewska, Zuzanna Citkowska, Katarzyna Mroczkiewicz, Patrycja Grzelak, Martyna Remisz, Julia Paszyk, Sandra Nowak, Mateusz Klaskała, Bartosz Ruszczyk, Gracjan Machaj, Przemysław Skowroński, Kornel Ratajczak, Tymoteusz Ratajczak, Paweł Skóra, Patryk Janicki, Radosław Świniarski), których opiekunami byli: Roman Bączkiewicz i Natalia Skrzypczak.

Start naszych zawodników był bardzo udany. Do niedzielnych finałów awansowało 7 zawodników, którzy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca. Dorobek wronieckiego klubu to 4 miejsca na podium. W kategorii młodziczek Julia Brodziszewska zajęła 3 miejsce (srebrny krążek przegrała tylko jednym kręglem). W młodzikach zwyciężył Mateusz Kląskała (stoczył ciekawą walkę w finale z zawodnikiem z Leszna, ostatnim rzutem przypieczętował zwycięstwo), a Bartosz Ruszczyk zajął 3 miejsce. Kornel Ratajczak w juniorach młodszych uplasował się na  2 miejscu (do zwycięstwa zabrakło premii w ostatnim rzucie). W konkurencji klubowej zwyciężyła Dziewiątka Wronki.

Poniżej medaliści w poszczególnych kategoriach oraz miejsca wronieckich zawodniczek                       i zawodników.

Dzieci

1. Jakub Cwojdziński (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne), 2. Mateusz Bartkowiak (OSiR-Vector Tarnowo Podgórne), 3. Nicoletta Dudziak (Polonia 1912 Leszno), 6. Sandra Szczepska, 7. Maciej Olczyk, 9. Julia Filipiec, 10. Jakub Kląskała

Młodziczki

1. Natalia Włodarczyk (Polonia 1912 Leszno), 2. Weronika Torka (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne), 3. Julia Brodziszewska, 5. Zuzanna Citkowska, 6. Katarzyna Mroczkiewicz, 8. Patrycja Grzelak, 12. Martyna Remisz, 13. Julia Paszyk, 14. Sandra Nowak

Młodzicy

1. Mateusz Kląskała, 2. Alan Rybiński (Polonia 1912 Leszno), 3. Bartosz Ruszczyk, 6. Gracjan Machaj, 15. Przemysław Skowroński

Juniorki młodsze

1. Patrycja Poznańska (Czarna Kula Poznań), 2. Renata Skrzypczak (Polonia Łaziska Górne), 3. Julia Kita (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne)

Juniorzy młodsi

1. Daniel Piasecki (Pilica Tomaszów Mazowiecki), 2. Kornel Ratajczak, 3. Paweł Osiński (Pilica Tomaszów Mazowiecki), 13. Tymoteusz Ratajczak, 17. Paweł Skóra, 18. Patryk Janicki, 19. Radosław Świniarski

Klasyfikacja klubowa:

1. Dziewiątka Wronki (51)

2. Polonia 1912 Leszno (42)

3. Alfa-Vector Tarnowo Podgórne (33)

Po świętach Nasi zawodnicy wyjeżdżają do Gostynia i Leszna na kilkudniowy obóz sportowy połączony z ostatnim w tym roku zaplanowanym przez sztab szkoleniowy startem kontrolnym na Turnieju Świątecznym organizowanym przez WOZK.